Sigla Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti Sigla Concordia Chiajna Concordia Chiajna
2 0 Final
  • 90+5'
    Final meci
  • 90+5'
    Gol Alexe scapă singur cu portarul, este secondat de Matei care primeşte pasa cu poarta goală şi înscrie.
  • 90+4'
    Cartonas galben Wellington primeşte un cartonaş galben.
  • 90+3'
    Cartonas galben Leca este şi el avertizat.
  • 87'
    Gol Axente împinge mingea în poartă din 2 metri, după o retrimitere in careu a lui Dandea.
  • 84'
    Cartonas rosu Paraschiv vede "roşu" direct pentru un cot aplicat în figura lui Munteanu.
  • 81'
    Schimbare Daniel Stan intră în locul lui Purece.
  • 77'
    Cartonas rosu Fundaşul dinamovist este eliminat.
  • 76'
    Cartonas galben Nica primeşte al doilea cartonaş galben pentru un fault la Zuluf.
  • 74'
    Schimbare Rotariu debutează în Liga 1. Intră în locul lui Curtean.
  • 73'
    Schimbare Florin Ilie intră în locul lui Serediuc.
  • 71'
    Cartonas galben Nica primeşte un avertisment.
  • 69'
    Cartonas galben Purece este şi el avertizat.
  • 69'
    Luchin trece pe lângă minge şi nu poate devia decisiv.
  • 67'
    Cartonas galben Belu primeşte un cartonaş galben.
  • 65'
    Schimbare Axente intră în locul lui Cristea.
  • 58'
    Cartonas galben Luchin este şi el averizat pentru un fault asupra lui Wellington.
  • 55'
    Bălgrădean iese la timp şi opreşte o acţiune periculoasă a Concordiei. Popovici scăpase din nou singur.
  • 54'
    Cartonas galben Alexe primeşte un cartonaş galben pentru că a intrat pe teren fără acceptul arbitrului. Ciudat este că arbitrul de rezervă îi permisese dinamovistului să revină în joc.
  • 51'
    Curtean trage pe lângă colţul lung.
  • 46'
    Schimbare Dandea intră în locul lui Grigore imediat după pauză.
  • 46'
    Inceput repriza a doua
  • 45+1'
    Final prima repriza
  • 45+1'
    Dragoş Grigore trimite pe lângă după ce a reuşit să scape de omul de marcaj.
  • 43'
    Cosmin Matei încearcă golul etapei: reluarea sa spectaculoasă spre vinclul colţului lung, dar mingea ia efect invers şi ocoleşte poarta.
  • 42'
    Cristea reia spre poartă, unul dintre fundaşi deviază, iar Dinamo beneficiază de un corner. Lovitura de la colţ rămâne fără rezultat.
  • 38'
    Bambara intervine providenţial şi salvează un gol ca şi făcut pentru Dinamo.
  • 35'
    Alexe pătrunde pe stânga, centrează prost, dar Ghionea putea marca pentru Dinamo. Reluarea fundaşului Concordiei trece puţin pe lângă propria poartă.
  • 22'
    Cristea scapă singur cu portarul, Cobrea îi iese în întâmpinare şi se ciocnesc. Ambii jucători se resimt.
  • 18'
    Rus intră prin alunecare în careu, Popovici cade, dar arbitrul dictează fault în atac.
  • 16'
    Purece trage spre colţul lung, finalizând astfel un contraatac al Concordiei. Bălgrădean prinde.
  • 14'
    Curtean fură mingea fundaşului dreapta, dar şutul său este modest şi goalkeeper-ul oaspeţilor reţine.
  • 9'
    Bălgrădean reţine un şut slab al lui Serediuc, dar Concordia a întors pe toate feţele apărarea lui Dinamo.
  • 5'
    Alexe ratează din poziţie de unu la unu cu portarul Cobrea. Cea mai mare ocazie a partidei.
  • 2'
    Dragoş Grigore opreşte primul atac al oaspeţilor. Popovici pătrunsese periculos.