• 26' Octavian Abrudan
  • 90+5'
    Final meci Primul egal pentru Steaua în acest sezon
  • 90+5'
    Lovitură liberă pentru Steaua de pe partea stângă, Bănel Nicoliţă centrează, dar braşovenii resping
  • 90+2'
    Gol Ilyeş bate lovitura de la 11 metri şi înscrie
  • 90'
    Schimbare Iese Păcurar, intră Tătăruşanu
  • 90'
    Penalty pentru Braşov
  • 89'
    Cartonas rosu Stanca faultează în careul şi este eliminat. Penalty pentru Braşov
  • 86'
    Schimbare Prima mutare la Steaua. Iese Stancu, intră Surdu
  • 86'
    Cristi Ionescu trage puternic din afara careului, mingea se duce însă pe lângă poartă
  • 84'
    Cartonas galben Ionuţ Voicu este avertizat
  • 84'
    Ratare uriaşă a Braşovului. "Stegarii" trimit cu capul de la 15 metri, Stanca scoate cu dificultate în lateral, Handgay scoate în gura porţii goale, însă Rusu este blocat în momentul şutului
  • 82'
    Combinaţie frumoasă a steliştilor în jumătatea adversă, Stancu trimite pe culoar pentru Tănase, dar Dodel se afla în off-side
  • 81'
    Marian Cristescu se descurcă bine în careul Stelei, întoarce un adversar şi trage cu stângul, Stanca reţine fără emoţii
  • 79'
    Bădoi centrează în lovitură liberă, Abrudan se înalţă şi scoate balonul în aut
  • 79'
    Contraatac al Stelei, Răduţ îl faultează pe Hadnagy în partea dreaptă
  • 75'
    O nouă ocazie periculoasă la poarta Stelei. Emeghara respinge în ultimul moment din faţa lui Chipciu
  • 72'
    Căpitanul Stelei este scos în afara terenului pentru îngrijiri medicale
  • 72'
    Bănel Nicoliţă rămâne întins pe gazon după un duel aerian cu cu adversar. Stelistul acuză o lovitură la spate
  • 69'
    Pe contraatac, Nicoliţă încearcă un şut în diagonală, dar forţa şutul este atenuată de un adversar şi mingea ajunge în braţele lui Mincă
  • 69'
    Replica Braşovului nu se lasă aşteptată. Hadnagy intră în careu, pasează în lateral, Cristescu trage din apropiere, însă în Gerlado Alves
  • 67'
    Gol Stancu bate foarte bine o lovitură liberă, Mincă respinge cu greutate în faţă, iar Nicoliţă trimite puternic din apropiere
  • 65'
    Cea mai mare ocazie de gol a reprizei secunde aparţine braşovenilor. Cristescu lobează frumos de la 17 metri, Stanca era bătut, însă mingea a trecut puţin pe lângă poartă
  • 64'
    Contraatac în viteză al steliştilor, dar Tănase cade uşor în careu şi mingea ajunge în posesia echipei gazdă
  • 63'
    Latovlevic trage din marginea careului, însă şutul trage dezamăgitor
  • 63'
    Păcurar pierde aproape de jumătatea terenului, Cristescu intră însă între patru adversari şi este deposedat
  • 61'
    Pericol la poarta lui Mincă, Tănase intră în careu, însă ezită să tragă şi faza se receşte. Ex-piteştenul centrează până la urmă, dar gazdele resping atacul
  • 58'
    Schimbare A doua mutare făcută de Isăilă. Iese Vali Badea, intră Iulian Dedu
  • 57'
    Contraatac al Braşovului, Bădoi trage de la marginea careului, însă în blocaj
  • 56'
    Lovitură de colţ nu schimbă rezultatul de pe tabelă
  • 55'
    Răduţ primeşte în dreapta, încearcă o pasă în centrul careului pentru Bogdan Stancu, însă "stegarii" reuşesc să respingă în corner
  • 54'
    Bogdan Stancu trage puternic de la 25 de metri, mingea trece puţin pe lângă poartă
  • 53'
    Cartonas galben Chipciu este avertizat pentru un fault
  • 51'
    Emeghara primeşte în flancul drept, însă centrează dezamăgitor
  • 48'
    Vali Badea încearcă un şut surprinzător de pe partea stângă, Stanca este însă la post şi prinde
  • 46'
    Inceput repriza a doua
  • 45'
    Final prima repriza
  • 44'
    Hadnagy îl depăşeşte pe Abrudan şi centrează în careu, însă niciun "stegar" nu se afla în acea zonă
  • 43'
    Corner pentru echipa gazdă, steliştii reuşesc însă să îndepărteze pericolul
  • 42'
    Răduţ trage puţin peste transversală de la 20 de metri
  • 41'
    Tănase intră bine în careu, scoate în gura porţii, dar braşovenii scot balonul în out
  • 40'
    Nicoliţă centrează de pe partea dreaptă direct în braţele lui Mincă
  • 39'
    Tănase îşi încearcă norocul de la 25 de metri, însă probabil că balonul a trecut şi peste peluza din spatele porţii lui Mincă
  • 38'
    Tănase îl lansează foarte bine pe Bogdan Stancu, care rămâne singur cu Mincă, însă goalkeeper-ul Braşovului iese şi respinge din picioarele "Motanului
  • 35'
    Stancu pleacă pe contraatac, însă este singur cu patru adversari în faţă şi pierde balonul
  • 35'
    O nouă fază periculoasă la poarta lui Stanca. Hadnagy centrează la 6 metri, Dorel Stoica respinge în ultimul moment din faţa lui Badea
  • 33'
    Schimbare Prima mutare a partidei. Iese Williams, intră ex-stelistul Vali Bădoi
  • 31'
    Vali Badea centrează în forţă de pe partea dreaptă, Dorel Stoica respinge la 20 de metri, Cristescu şutează pe lângă poartă
  • 30'
    Steliştii par să nu aibă soluţii pentru organizarea foarte bună a Braşovului
  • 29'
    Atac prelungit al Stelei, jucătorii echipei din Ghencea pasează pe linia careului de 16 metri, Nicoliţă primeşte în flanc, dar scapă balonul în afara terenului
  • 26'
    Centrare în careul Stelei din lovitură liberă, Dorel Stoica se înalţă şi îndepărtează balonul de poarta lui Răzvan Stanca
  • 26'
    Cartonas galben Abrudan îl ia cu fulgi cu tot pe Hadnagy şi este şi el avertizat
  • 25'
    Nicoliţă îi trece balonul printre picioare lui Cristi Ionescu, mijlocaşul Stelei este faultat, însă Balaj face semn că n-a fost nimic
  • 23'
    Ocazie şi pentru Steaua. Bogdan Stancu bate la rădăcina barei, Mincă scoate cu dificultate în corner. Lovitura de colţ rămâne însă fără rezultat
  • 23'
    Cartonas galben Un nou cartonaş pentru "stegari". Williams intră cu talpa la Dorel Stoica şi este avertizat. O nouă fază fixă pentru Steaua de la aproape 20 de metri, poziţie centrală
  • 21'
    Lovitura liberă de la aproximativ 20 de metri este bătută de Dorel Stoica, însă fostul jucător al Ştiinţei trimite mult peste poartă
  • 20'
    Cartonas galben Oros îl faultează pe Bogdan Stancu şi vede cartonaşul galben
  • 19'
    Contraatac în viteză al braşovenilor, Vali Badea încearcă o pasă în lateral, dar steliştii reuşesc să recupereze
  • 18'
    Ocazie uriaşă a stegarilor. Vali Badea primeşte la 16 metri între doi fundaşi, ex-stelistul încearcă un lob peste Stanca, care era ieşit, însă balonul se duce peste bara transversală
  • 17'
    "Roş-albaştrii" ruşesc să ducă balonul până aproape de careul de 16 metri, însă lipseşte pasa decisivă. Este de remarcat şi apărarea ermetică a braşovenilor
  • 16'
    Suporterii Stelei au început din nou să scandeze împotriva lui Gigi Becali. Steliştii au aruncat cu petarde cu teren
  • 12'
    Emeghara este aproape să piardă balonul într-o zonă foarte periculoasă pentru poarta lui Stanca, nigerianul revine şi îşi repară greşeala
  • 10'
    Ionuţ Voicu îl lansează pe Hadnagy cu o pasă de 40 de metri, atacantul Braşovului preia cu mâna şi mingea trece din nou în posesia Stelei
  • 8'
    Steaua pleacă din nou în atac, Tănase trimite în stânga pentru Latovlevic, care scapă însă balonul în afara terenului
  • 8'
    Hadnagy intră în centru de pe dreapta, şutează de la 16 metri talonat de un adversar, dar trimite departe de poartă
  • 7'
    Lovitură liberă pentru "stegari" de pe partea stângă, Cristi Ionescu trimite în blocajul lui Bănel Nicoliţă şi balonul iese în out
  • 6'
    Vali Badea primeşte în marginea careului de 16 metri, pasează mai departe pentru Hadnagy, care este însă deposedat
  • 5'
    Nicoliţă şi Emeghara colaborează foarte bine în flancul drept, primul centrează pe joc, Stancu intră în posesia balonului, însă pasează în spate şi faza se răceşte
  • 4'
    Latovlevic este cel care execută lovitura liberă, însă trage pe lângă poartă
  • 3'
    Bogdan Stancu ia o acţiune pe cont propriu, dar este oprit prin fault la 25 de metri de poarta lui Mincă
  • 3'
    Jucătorii Stelei domină jumătatea terenului însă, la fel ca în meciurile precedente, nu reuşesc să se apropie periculos de poarta adversă
  • 1'
    Inceput de joc În tribune se află mai multe personalităţi, printre care Ilie Năstase şi Lopes Caro. Suporterii Stelei veniţi la Braşov au scandat minute în şir numele lui Victor Piţurcă şi au revenit la celebrele cântece împotriva lui Becali. Jucătorii Braşovului au ieşit pe teren cu un banner pe care scria "Mulţumim Dani Coman". Înainte de primul fluier, jucătorii stelişti s-au dus în dreptul sectorului rezervat fanilor roş-albaştrilor şi i-au aplaudat. Braşovul are lovitura de start, Steaua atacă de la stânga la dreapta