Primul meci la Astra şi prima escapadă. Unde a fost surprins Denis Alibec, la ora 3:00 dimineaţa!

29 iul 2018 9308 afişări Comentează şi tu Fotbal Intern

Denis Alibec a pus punct capitolului ”FCSB” şi s-a întors la clubul unde a obţinut cele mai mari performanţe din cariera sa, Astra, după o perioadă nu foarte plăcută în tricoul roş-albastru.

Fosta campioană a României l-a adus pe fostul şeptar al actualei vicecampioane înapoi la Giurgiu, contra sumei de 1,4 milioane de euro, după ce, în iarna anului 2017, aceştia au plătit două milioane de euro în schimbul său. Alibec a debutat la giurgiuveni la o zi după oficializarea transferului. Acesta a intrat în minutul 72 al meciului jucat în deplasare, împotriva celor de la Poli Iaşi, terminat cu scorul de 1-1.

După meci, atacantul a petrecut în unul dintre cele mai renumite cluburi în aer liber din Iaşi, acesta fiind surprins în jurul orei 03:00 dansând în ploaie, anunţă gsp.ro. Jucătorii Astrei au primit liber din partea antrenorului Marius Măldărăşanu după remiza de la Iaşi.

"Mi-a fost foarte de dor de fotbal. Am făcut un singur antrenament cu colegii, dar am vorbit cu Măldă şi mi-a spus că intru 10-15 minute! M-au primit foarte bine, sper să-i ajut şi eu în continuare! Obiectivul meu e să joc fotbal. Asta nu decid eu, pot să joc şi prost, nu numai bine! Depinde doar de mine! (n.r. - dacă pleacă peste şase luni în Arabia, la echipa lui Marius Şumudică)", a spus Alibec după meciul de la Iaşi.

Când juca la FCSB, Denis Alibec a fost în centrul atenţiei din cauza vieţii extrasportive, el având conflicte cu antrenorul Nicolae Dică şi fiind acuzat că fuma şi că e supraponderal.