Liga 1 se mută peste hotare, iar Antalya e destinaţia preferată! Dinamo şi CFR Cluj au victorii pe linie, în timp ce FCSB a pierdut ambele meciuri disputate până acum

26 ian 2018 15987 afişări Comentează şi tu Liga 1
Liga 1 se mută peste hotare, iar Antalya e destinaţia preferată! Dinamo şi CFR Cluj au victorii pe linie, în timp ce FCSB a pierdut ambele meciuri disputate până acum

Liga 1 se va relua în luna februarie, iar până atunci echipele au timp să pregătească asaltul final pentru playoff sau să adune puncte pentru playout. Dintre cele 14 echipe, FCSB e singura care va efectua două cantonamente în străinătate, în timp ce ACS Poli e singura formaţie care rămâne în ţară. Lista completă a adversarilor pe care echipele româneşti le vor întâlni în perioada de pregătire nu e definitivată.

CFR Cluj

Reunirea lotului: 8 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Oliva Nova (Spania / 12-29 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Castellón (Spania) - CFR Cluj 0-4 (aut. 7, Hoban 37, Culio 42, Costache 75)
  • Rapid Viena (Austria) - CFR Cluj 1-3 (Hofmann 69 / Mailat 3, Deac 79, Costache 89)
  • Borussia Monchengladbach U23 (Germania) - CFR Cluj 0-1 (Ioniţă 56)
  • Videoton (Ungaria)
  • Beijing Rehne (China)

FCSB

Reunirea lotului: 8 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (8-18 ianuarie) şi Mijas (Spania / 21 ianuarie-2 februarie)
Meciuri amicale:

  • Olimpik Doneţk (Ucraina) - FCSB 2-1 (Man 30)
  • Admira Wacker (Austria) - FCSB 3-2 (Grozurek 3, 31, Schmidt 33 / Teixeira 53, Budescu 79)
  • Jiangsu Suning (China)
  • Osijek (Croaţia)

CS U Craiova

Reunirea lotului: 5 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (6-26 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • SV Meppen (Germania) - CS U Craiova 4-2 (pentru Craiova au marcat Mitriţă în minutul 24 şi Burlacu în minutul 77)
  • Legia Gdansk (Polonia) - CS U Craiova 0-1 (Gustavo 32-pen.)
  • Zaglebie Lubin (Polonia) - CS U Craiova 0-2 (Bărbuţ 34, 85)
  • Ludogoreţ (Bulgaria) - CS U Craiova 2-0 (J. Paulo 66, 70)

Astra Giurgiu

Reunirea lotului: 5 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Limassol (8-26 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Karmiotissa (Cipru) - Astra Giugiu 0-2
  • Termalica BB (Polonia) - Astra Giurgiu 0-0
  • Ural (Rusia) - Astra Giurgiu 1-0 (Chanturia 42)
  • Gornik (Polonia)
  • Slask (Polonia)
  • Alki (Cipru)

FC Botoşani

Reunirea lotului: 7 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (12-24 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Baltika Kaliningrad (Rusia) - FC Botoşani 2-1 (Moruţan 86)
  • Ludogoreţ Razgrad (Bulgaria) - FC Botoşani 2-0 (Keşeru, Natanel)
  • FC Tosno (Rusia) - FC Botoşani 2-2 ( Trujici 32, 53 / Axente 21, Dumitraş 77)
  • Arka Gdynia (Polonia) - FC Botoşani 2-0 (Esqueda 31, Szwoch 69-pen.)

FC Viitorul

Reunirea lotului: 7 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (12-26 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Galatasary - FC Viitorul 0-2 (Rodrigues 61, Horj-aut. 68)
  • Skenderbeu (Albania) - FC Viitorul 1-1 (Adeny 36 / Gavra 58)
  • Grasshoppers (Elveţia) - FC Viitorul 1-1 (Bajrami 85 / I. Hagi 5)
  • Luch Vladivostok (Rusia) - FC Viitorul 2-4 (Mladen 28-aut., Nyazin 48 / Drăguş 10-pen., 27, Gavra 30, A. Pitu 85-pen.)
  • Kapaz (Azerbaidjan) - FC Viitorul 1-1 (81 / Gavra 29)
  • Cernomoreţ Odessa (Ucraina) - FC Viitorul 1-2 (Zunic 64 / Horj 61, A. Pitu 77)
  • Jagiellonia (Polonia) - FC Viitorul 0-2 (Cicâldău 6, I. Hagi 61)

Dinamo

Reunirea lotului: 8 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Limassol (15-26 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Aris Limassol (Cipru) - Dinamo 0-5 (M. Popescu 45, Nemec 76, 81, Nistor 78, Corbu 87)
  • Austria Viena (Austria) - Dinamo 2-3 (Mohammed 47, Abdullahi 49 / Nedelcearu 29, Nemec 53, 60)
  • Termalica Nieciecza (Polonia) - Dinamo 0-1 (Salomao 42-pen.)

CSM Poli Iaşi

Reunirea lotului: 7 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (10-25 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Olmaliq (Uzbekistan) - CSM Poli Iaşi 2-1 (Frăsinescu 60, Andrei Cristea 67)
  • Rostov (Rusia) - CSM Poli Iaşi 1-1 (Soloviov 39 / Sin 54)
  • Korona Kielce (Polonia) - CSM Poli Iaşi 3-2 (Kapidzic 35, Petrak 56, Jacek 58 / Kizito 2, Gavrilă 20)
  • Cernomoreţ Odessa (Ucraina) - CSM Poli Iaşi 0-3 (Cioinac 52, Frăsinescu 71, Jo Santos 85)
  • Sandecja Nowy Sacz (Polonia) - CSM Poli Iaşi 0-0

ACS Poli Timişoara

Reunirea lotului: 6 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Poiana Braşov (8-18 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • ACS Ghiroada - ACS Poli Timişoara 0-1 (Lucian Oprea 32)
  • Naţional Sebiş - ACS Poli Timişoara 0-4 (Bîrnoi 8, Drăghici 45, Zaluschi 47 şi Popovici 76)
  • Hermannstadt - ACS Poli Timişoara 3-0 (S. Lupu 1, Dumitriu 3, Petrescu 18)
  • Vozdovac (Serbia) - ACS Poli Timişoara 1-2 (Sreckovic 20 / Zaluschi 32, Drăghici 44)
  • Ripensia Timişoara - ACS Poli Timişoara 1-4 (Mediop 90 / Drăghici 9, 37, Kayondo 62, Artean 70)

FC Voluntari

Reunirea lotului: 5 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya(15-29 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Pogon (Polonia) - FC Voluntari 3-2 ( / Marinescu 57, G. Deac (6)
  • Celik (Bosnia&Herţegovina) - FC Voluntari 1-2 (A. Bălan 37, Ivanovici 56)
  • Alanyaspor (Turcia)
  • Sloboda Tuzla (Bosnia)

Concordia Chiajna

Reunirea lotului: 6 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (15-25 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • FC Akhal (Kîrghizstan) - Concordia Chiajna 1-4 (Batin, Pena şi Bud cu o dublă)
  • Saburtalo Tbilisi (Georgia) - Concordia Chiajna 2-1 (80, 90 / Batin 51)
  • Grasshopper Zurich (Elveţia) - Concordia Chiajna 2-2
  • Pogon Szczecin (Polonia)
  • Neftci Baku (Azerbaijan)

Gaz Metan Mediaş

Reunirea lotului: 8 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (15 ianuarie-1 februarie)
Meciuri amicale:

  • Dinamo Moscova (Rusia) - Gaz Metan Mediaş 1-0 (Obolski 81-pen.)
  • FC Veres Rivne (Ucraina) - Gaz Metan Mediaş 1-3 (Chamed 20, Olaru 44, Tîrcoveanu 89)
  • Spartak Subotica (Serbia)

Sepsi OSK

Reunirea lotului: 4 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (12-26 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • Korona Kielce (Polonia) - Sepsi OSK 0-0
  • FC Kamza (Albania) - Sepsi OSK 1-1 (Kuku 81)
  • Oleksandria (Ucraina) 1-1
  • Kaysar Kyzylorda (Kazahstan) 1-2
  • FC Saburtalo Tbilisi (Georgia) - Sepsi OSK 0-0

Juventus Bucureşti

Reunirea lotului: 4 ianuarie
Locaţia cantonamentului: Antalya (10-21 ianuarie)
Meciuri amicale:

  • FC Taraz (Kazahstan) - Juventus Bucureşti 0-2 (Sălcianu şi Ciobanu)
  • FC Kamza (Albania) - Juventus Bucureşti 1-1 (Elek)
  • FC Stal Kamianske (Ucraina) - Juventus Bucureşti 0-0
  • Metologlobus

Programul etapei a 23-a:

  • Sepsi OSK  - ACS Poli Timişoara
  • Dinamo - CS U Craiova
  • CFR Cluj - Concordia Chiajna
  • Gaz Metan Mediaş - FCSB
  • Viitorul - Astra Giurgiu
  • FC Botoşani - Juventus Bucureşti
  • FC Voluntari - CSM Poli Iaşi
Versiune selectata: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.