Hermannstadt - FC Voluntari 4-0. Dezastru pentru ilfoveni. Daniel Opriţa se află pe marginea prăpastiei

20 aug 2018 3887 afişări Comentează şi tu Liga 1

Hermannstadt - FC Voluntari 4-0 (Tsomou 29; 34, Tătar 38, Petrescu 68)

• Hermannstadt: Căbuz - Coman, Dandea, Mijuskovic, Tătar (Pamfile 80)- Antonov, Dîlbea - Hergheligiu, Chalkiadakis, Nkololo (Petrescu 61) - Tsoumou (Rusu 67)
  • Rezerve: Began - Ali Vega, Pamfile, Curtean, Blănaru
  • FC Voluntari: Drăghia s - Leasă (Szijj 46), Hodorogea, Alves, Bucurică - Artabe (Tudorie 46), Laindouni, Sesar - Căpăţână, Ciucur (Petrariu 51), Stoica
  • Rezerve: Veiga Varzim, Zgrablic, Răuţă, Vlad

Minutul 90+2: Fluier final! Hermannstadt obţine a doua victorie din acest sezon pe teren propriu, iar soarta lui Daniel Opriţa pare că atârnă de un fir de aţă în acest moment.

Minutul 68: GOOOOOOL Hermannstadt! Petrescu primeşte o pasă în careu de la nou intratul Rusu, iar acesta împinge mingea în poartă şi face 4-0.

Minutul 51: Drăghia vede direct cartonaşul roşu după o intrare urâtă asupra lui Tsoumou. Ciucur iese din teren pentru a-i face loc lui Petrariu.

FOTO Captură Digisport.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 38: GOOOOOL Hermannstadt! Tătar execută perfect o lovitură liberă de la 30 de metri, iar Drăghia nu poate să oprească balonul din drumul său spre gol.

Minutul 34: GOOOOOL Hermannstadt! Tsomou profită de o nouă gafă, de data aceasta a lui Drăghia. Acesta respinge în piciorul atacantului o minge venită de pe partea dreaptă, iar aceasta intră în poartă. Tabela de la Târgu Mureş arată 2-0 pentru gazde.

Minutul 29: GOOOOOL Hermannstadt! Hodorogea profită de o gafă în apărarea ilfovenilor, ţine mingea în teren şi îi pasează lui Tsomou, care ia acţiunea pe cont propriu şi îl execută pe Drăghia cu un şut puternic.

Minutul 18: Ocazie mare pentru sibieni! Bruno trage cu interiorul, pe jos, din afara careului, dar Drăghia este atent şi respinge.

Minutul 4: Tsoumou nu a putut profita de o greşeală în apărarea oaspeţilor. Acesta a şutat din interiorul careului, dar Drăghia trimite mingea în corner.

Minutul 1: Fluier de start!

Hermannstadt şi FC Voluntari joacă, de la ora 18:00, penultimul meci al etapei din Liga 1. Cele două formaţii stau cel mai rău în clasament după primele patru etape şi vor evolua cu cuţitul la os pentru victorie. Ilfovenii lui Andone şi Opriţa nu-şi revin nici după remanierea din vară, când au fost aduşi mulţi jucători noi, după ce au evitat retrogradarea la baraj.

După victoria din prima etapă, echipa lui Alexandru Pelici a mers din rău în mai rău şi a acumulat doar patru puncte, fiind pe penultima poziţie a clasamentului! De partea cealaltă, FC Voluntari e lanterna roşie, cu doar un punct acumulat în patru meciuri din noul sezon.

Hermannstadt are, sa pare, ceva probleme la finalizare. Deşi îl are pe golgheterul Blănaru, formaţia din Sibiu marchează puţin. În fiecare dintre meciurile din acest sezon s-au marcat sub 2,5 goluri.