Gică Hagi a criticat un jucător în direct şi l-a anunţat că nu mai tolerează aşa ceva: "A jucat prost. Era cu mintea în altă parte. Îl vom regla. Dacă nu, mai sunt şi alţii". Reacţia nervoasă a antrenorului Viitorului după 0-3 cu Astra

8 feb 2019 17632 afişări Comentează şi tu Liga 1

Gică Hagi a încercat să-şi păstreze calmul la finalul înfrângerii, scor 3-0, cu Astra, dar tot a criticat un fotbalist pentru felul în care a tratat partida. Antrenorul nu a fost mulţumit nici de Rivaldinho şi l-a criticat şi pe Istavn Kovacs pentru felul în care a condus partida.

Denis Alibec a făcut un meci mare în faţa fostei sale echipe. Atacantul a pus umărul la primul gol şi le-a marcat pe următoarele două, iar Gică Hagi s-a arătat foarte nemulţumit de echipa sa la finalul serii de la Giurgiu.

Istavn Kovacs a fost una dintre ţintele lui Hagi, care i-a reproşat că i-a arătat prea uşor cartonaşele lui Kuipers, jucător eliminat în prima repriză: "Diferenţa a venit în urma unor fapte. Cât am fost în teren 11 la 11, Astra a avut un şut pe poartă. Am jucat bine, s-a rupt echilibrul, la primul şut a venit şi golul, am sus că va foi mult mai greu, joacă fotbal. Am încercat şi în 10 oameni să facem cât am putut, dar cred că anumite lucruri sunt date prea uşor împotriva noastră (n.r. – cu referire la arbitraj). Şi roşu, şi penalty. În minutul 1 să-i dai căpitanului echipei cartonaş galben? Asta e. Într-un meci decisiv pentru play-off e greu să joci în astfel de condiţii. Să vedem ce facem, mai avem tri meciuri, mai sunt puncte în joc, dar calificarea e grea. Ei au câştigat, sunt fericiţi, a declarat Hagi la Telekom Sport.

Fundaşul Rober Boboc a fost introdus pe teren în minutul 46, dar a rezistat doar 29 de minute. La final, Gică Hagi l-a criticat la TV: "Dacă a jucat prost, ce să-i fac? Dacă era cu mintea în altă parte. Trebuia să fac ce trebuie pentru echipă. El era mai mult atacant, decât fundaş. Îl vom regla şi pe el, dacă nu, mai sunt şi alţii".

Hagi nu a fost încântat nici de Rivaldinho: "Nu are rost să vorbim mai mult, plănuisem şi cu el, dar...", a încheiat antrenorul Viitorului.