FOTO | Mesajul lui Gnohere în privinţa viitorului său la FCSB! Cuvintele pe care le-a adresat fanilor: "Vă mulţumesc tuturor"

26 feb 2019 14455 afişări Liga 1

Golgheterul formaţiei FCSB, Harlem Gnohere, a văzut de la marginea terenului victoria echipei sale în faţa Universităţii Craiova. Atacantul francez nu a prins niciun minut în tricoul roş-albastru în meciul câştigat de FCSB, scor 3-2, cu oltenii lui Mangia.

Antrenorul Mihai Teja l-a preferat pe jucătorul adus în această iarnă, Ioan Hora, în locul francezului, iar rezultatul a fost unul fericit pentru toată gruparea. Atacantul în vârstă de 30 de ani a reuşit dubla pe Arena Naţională, sub privirile a aproximativ 19 mii de suporteri.

La scorul de 2-2, însă numele "Bizonului" a fost auzit pe stadion. Nu crainicul meciului a anunţat schimbarea, ci fanii au scandat numele lui Gnohere, pe care doreau să îl vadă pe teren. Francezul, în vârstă de 31 de ani, nu şi-a făcut apariţia, dar le-a mulţumit susţinătorilor lui printr-un mesaj postat pe contul său de Instagram:

"Pentru toţi suporterii mei care sunt aici pentru a mă susţine! Voi reveni în forţă. Vă mulţumesc tuturor pentru mesaje şi pentru suport".

Harlem Gnohere a ajuns la FCSB în ianuarie 2017, de la Dinamo, iar de atunci a evoluat în 85 de meciuri şi a marcat de 41 de ori. În mandatul lui Teja, în cele patru partide oficiale, atacantul francez a adunat 101 minute şi nu a înscris niciun gol.