FOTO | Incredibil: Un oficial de pe banca lui Juventus a dormit în timpul meciului cu Dinamo!

31 mar 2018 5048 afişări Comentează şi tu Liga 1

Dinamo a fost învinsă pe teren propriu de către Juventus Bucureşti, 1-2, dar partida a oferit o fază unică.

Pentru Juventus au înscris Ciprian Petre (10) şi Walace (70), în timp ce "câinii" au punctat prin Daniel Popa (51).

După acest eşec, antrenorul Florin Bratu a răbufnit la adresa jucătorilor, dar faza serii a oferit-o un oficial al lui Juventus. Pe finalul primei reprize, în timp ce tehnicianul Marius Baciu era în picioare şi oferea indicaţii, iar ceilalţi erau conectaţi la meci, unul dintre colaboratorii săi a adormit, liniştit că se apropie finalul primei reprize şi echipa sa e în avantaj.

"Am făcut o primă repriză destul de bună, Dinamo nu a reuşit să-i creeze foarte multe ocazii. A doua repriză am început puţin mai greu. Am primit un gol pe care nu-l primim la antrenament, dar mă bucur că ne-am revenit.

Dinamo e o echipă foarte bună. Eu le-am spus jucătorilor că trebuie să aibă curaj. Am avut de suferit în multe momente. Ne bucură că am câştigat împotriva lui Dinamo. Sper să nu ne ia valul. Cred că băieţii înţeleg. Avem foarte mult de muncă în continuare", a spus Baciu la Digi Sport.

• În timpul meciului cu Dinamo, pe banca tehnică a echipei Juventus a avut loc şi un eveniment care nu are nicio treabă cu acest sport. Dormitul este o activitate pe care cu toţii o practicăm în mod special acasă. Regula nu e respectată însă de vicepreşedintele clubului Juventus, al doilea om din conducere, cel care a fost ”furat” de somn la importantul joc desfăşurat pe stadionul din ”Ştefan cel Mare”. Camerele TV l-au surprins pe Vasile Radu aţipind în timpul meciului, semn că era foarte interesat de ce făceau băieţii lui Marius Baciu pe teren.