FOTO | E golul campionatului! Execuţie senzaţională a lui Mihai Voduţ, "a la Hagi", în CFR - Viitorul 1-2

2 sep 2018 8217 afişări Comentează şi tu Liga 1

Mihai Voduţ (24 de ani) a marcat golul campionatului! Atacantul Viitorului a profitat de o minge primită de la Andrei Mureşan şi a şutat a la Gică Hagi, din apropierea cercului de la mijlocul terenului, reuşind să-l surprindă pe Jesus Fernandez, care era ieşit dintre buturi.

Minutul 85 al meciului dintre CFR şi Viitorul a adus golul campionatului, cel puţin în acest început de sezon! Aflat în atac la o minge plimbată de apărarea campioanei, Voduţ a interceptat un balon trimis greşit de Mureşan din apropiere, a făcut un pas şi a şutat din apropierea cercului de la mijlocul terenului, iar mingea s-a oprit în plasa porţii fostului "Galactic" Jesus Fernandez.

Tot Mihai Voduţ a scos şi penalty-ul din care Ianis Hagi a marcat golul victoriei. În minutul 90+1, fostul atacant de la Voluntari a căzut în careu după un duel cu acelaşi Andrei Mureşan, iar Ovidiu Haţegan a dictat lovitură de la 11 metri fără să stea pe gânduri. Hagi junior a marcat şi a adus victoria echipei tatălui său.