FC Voluntari - Dunărea Călăraşi 0-0. Cele două echipe îşi păstrează poziţiile în play-out. Aşa arată clasamentul

• Rezerve: Calancea - Sîrghi, Bourceanu, Keyta, Henderson, Munteanu, Nica

Minutul 90+3: Final de meci pe stadionul ”Anghel Iordănescu”! FC Voluntari şi Dunărea Călăraşi remizează, scor 0-0, şi îşi păstrează poziţiile în play-out-ul Ligii 1 Betano. Aşa arată clasamentul:

Minutul 89: Ratare imensă pentru Căpăţînă! Mijlocaşul ilfovenilor este lăsat complet liber în careu, se întoarce cu faţa la poartă şi şutează peste poarta lui Straton.

Minutul 75: Şansă importantă pentru echipa lui Dan Alexa. Daniel Benzar ia o acţiune pe cont propriu, trece de fundaşii ilfoveni dar trage slab şi Mitrev reţine balonul.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză la Voluntari!

Minutul 44: Ocazie mare pentru ilfoveni, în finalul primei reprize! Vlad centrează în careu, Tudorie este scăpat din marcaj de Dobrosavlevici, reia mingea cu capul dar trimite pe lângă poartă.

Minutul 1: Fluier de start!

"Magia" lui Cristiano Bergodi la FC Voluntari s-a cam terminat, iar ilfovenii sunt la două puncte de locul de baraj în clasamentul din play-out. Dunărea Călăraşi e într-o situaţie şi mai proastă. Trupa lui Dan Alexa ocupă locul 13 în clasamentul din play-out, direct retrogradabil, cu doar 21 de punte. Călărăşenii vin după două înfrâgeri la rând şi caută succesul care să o apropie de salvare.

De partea cealaltă, FC Voluntari a câştigat în ultima etapă, 2-1 cu Concordia Chiajna, dar e singurul succes obţinut de elevii italianului Bergodi în ultimele cinci etape. Cu 26 de puncte, FC Voluntari tremură pentru salvarea de la retrogradare, dar progresul e unul vizibil. La finalul sezonului regulat, ilfovenii se aflau pe ultima poziţie a clasamentului.

în toate cele trei meciuri directe pe care cele două echipe le-au jucat în acest sezon rezultatul a fost de egalitate, 1-1 sau 0-0.