Fază incredibilă în Concordia – Botoşani! Fotbalistul a rămas dezbrăcat la marginea terenului, iar echipa lui a luat gol: ”Nu pleci fără puşcă la vânătoare”

3 mai 2019 3031 afişări Liga 1

Partida dintre Concordia Chiajna şi Botoşani a fost una spectaculoasă, cu 4 goluri, dar în partea secundă s-a petrecut o fază amuzantă, cu fundaşul Cristi Albu în centrul atenţiei. În minutul 74, Adrian Falub, antrenorul gazdelor, a decis să-i introduă pe teren, dar fotbalistul nu îşi găsea tricoul. A durat câteva minute până când echipamentul a fost găsit, iar în acest timp Chiajna a fost egalată la 2.

Adrian Falub a vorbit la interviurile de după meci despre moment: ”Nu pot să înţeleg lucrul acesta. Am vrut să fac o schimbare şi a durat cinci minute, am luat gol în perioada aia. Nu pot să înţeleg, am căutat peste tot tricoul”, a declarat Adrian Falub pentru TelekomSport.

Ştefan Bărboianu a fost şi el întrebat de episod şi a răspuns într-o notă amuzantă: ”Nu pleci fără puşcă la vânătoare".

Concordia Chiajna - FC Botoşani 2-2 (Moussa 9; Cadamuro 69/ Meira (aut.) 65; Roman 71)

Concordia a deschis scorul încă din minutul 9, prin Moussa, dar moldovenii au ripostat în repriza secundă, când au restabilit egalitatea. În minutul 64, fundaşul Meira şi-a trimis în propria poartă un balon centrat pe jos, iar scorul s-a făcut 1-1. În următoarele minute, cele două echipe au mai punctat de două ori. Cadamuro pentru Concordia, minutul 69, şi Roman pentru Botoşani, minutul 72, au stabilit scorul final.

În urma acestui eşec, Concordia rămâne pe ultimul loc în play-out, 16 puncte, la 6 lungimi de ultimul loc care asigură rămânerea în primul eşalon. Botoşani se situează în acest moment pe locul 3, 26 de puncte, la 7 distanţă de locul 6, care duce la barajul pentru menţinerea în prima ligă.