Dinamo a pierdut la scor ultimul amical. Vicecampioana Poloniei n-a avut milă de Hanca&Co

10 iul 2018 3334 afişări Comentează şi tu Liga 1

Dinamo a cedat în marţi, în penultimul meci amical din Polonia, scor 4-1 în compania formaţiei Jagiellonia, vicecampioana ţării în care se pregătesc alb-roşii. A fost prima înfrângere suferită de elevii lui Florin Bratu în stagiul de pregătire.

Polonezii au deschis scorul prin Cillian Sheridan, după doar trei minute de joc. Până la pauză nu s-a mai înscris, dar Jagiellonia s-a dezlănţuit în partea secundă, Ivan Runje a marcat pentru 2-0 în minutul 49, iar Arvydas Novikovas a dus scorul la 3-0 după alte patru minute. Dinamo a redus din diferenţă în minutul 66, prin Denis Ciobotariu. Polonezii au reacţionat imediat după golul de 3-1, iar Roman Bezjak a refăcut avantajul de trei goluri.

• Echipa de start a lui Dinamo: Muţiu - Corbu, Popescu, Katsikas, Popovici - Hanca, Grigore, Nistor - Sorescu, Popa, Salomao

Dinamo va disputa miercuri ultimul amical din Polonia, în compania formaţiei Chojniczanka Chojnice.