Dinamo a obţinut a doua victorie în cantonamentul din Polonia! "Câinii" lui Bratu au învins categoric pe Arka Gdynia

6 iul 2018 3474 afişări Comentează şi tu Liga 1

Dinamo a obţinut o nouă victorie în cantonamentul din Polonia. Echipa lui Florin Bratu a învins, joi, pe polonezii Arka Gdynia cu 3-0. El doilea succes obţinut de "câini" de când au început pregătirile în străinătate.

Golurile succesului cu Gdynia au fost marcate de Dan Nistor, în minutul 20, Sergiu Hanca, în minutul 50, şi Daniel Popa, în minutul 56. Parida s-a disputat pe stadionul echipei din Polonia. Muţiu - Corbu, M. Popescu, Katsikas, Sg. Popovici - Hanca, Dudea, D. Nistor - Sorescu, D. Popa, Pesic au evoluat din primul minut pentru echipa din Ştefan cel Mare, iar după pauză au mai jucat Eşanu, Vl. Olteanu, R. Grigore, C. Dima, D. Ciobotariu, Ehmman, I. Şerban, Tîrcoveanu, Moldoveanu, Axente şi Horsten.

A fost al doilea succes al roş-albilor în stagiul de pregătire în Polonia după victoria în faţa Olimpiei Elblag (scor 4-0, marcatori Sorescu, Hanca, D. Popa şi I. Şerban).

Următorul meci amical este programat duminică, la ora 17:00, împotriva echipei Zaglebie Lubin.