Cum a fost "smulsă" remiza în faţa campioanei CFR! "Nu pot să reproduc acele cuvinte!"

21 iul 2018 6799 afişări Comentează şi tu Liga 1

Campioana CFR a obţinut doar un rezultat de egalitate în primul meci al ediţiei 2018 - 2019 a Ligii 1 Betano, acasă, contra celor de la FC Botoşani, 1-1.

Gazdele au condus prin reuşita lui Vinicius (25), iar Fulop a adus egalarea în minutul 48, la scurt timp după discursul furibund de la vestiare al antrenorului Costel Enache.

"Ştiam că vom întâlni un adversar foarte bine pregătit la fazele fixe, iar aici a intervenit responsabilitatea jucătorilor. Ei s-au mişcat foarte bine la apărarea în zonă. Nu cred că pot să spun ce le-am transmis la pauză, nu ştiu ce oră e şi nu ştiu dacă pot să reproduc acele cuvinte. Nu mi-a plăcut deloc de ei şi am avut un discurs ceva mai agresiv.

Am avut multe probleme cu documentele jucătorilor veniţi în această perioadă la echipă, dar o să-i vedeţi foarte repede în teren şi pe ei. Băieţii care au jucat în meciul cu CFR au nevoie de susţinere, au nevoie de concurenţă pe post, pentru că aşa va creşte valoarea fiecărui jucător" , a declarat antrenorul celor de la FC Botoşani, Costel Enache.

"Am fost puţin timoraţi la început, apoi ne-am motivat mai bine în repriza a doua şi am reuşit să scoatem un rezultat de egalitate. Dacă i-am făcut faţă campioanei României, înseamnă că putem juca de la egal la egal cu orice echipă. Sper să facem o figură frumoasă în acest sezon" , a spus Fulop, iar Pap a completat: "Era de aşteptat ca CFR să vină peste noi. Ne aşteptam la această presiune, cred că este cel mai bun lot din Liga I. Şi ne bucurăm pentru că am făcut faţă".