27 apr 2019 4013 afişări Liga 1
Cu gândul la sarmale, au uitat să joace fotbal. Dunărea Călăraşi - Hermannstadt s-a terminat 0-0, după un meci extrem de modest. Cum arată lupta din subsolul clasamentului Foto Facebook Dunărea Călăraşi

Dunărea Călăraşi - Hermannstadt0-0

Dunărea Călăraşi: Straton - Dobrosavlevici, Luchin, Ben Djemia [Mediop 30 (Keyta 64)] - Enache, Simion, S.Filips (Henderson 46), Mendy - Ammari, G.Iancu, D.Benzar
Rezerve: Calancea - I. Stoica, Souda, Gligorov
Antrenor: Dan Alexa

Hermannstadt: Căbuz - Măţel (Serediuc 51), Mijuskovic, Dandea, Dâlbea, Tătar - P.Petrescus (S. Popovici 87), Jazvic, Offenbacher - Lendric (Tsoumou 73), Blănaru
Rezerve: Niga - I. Stoica, Acsinte, Dumitriu
Antrenor: Vasile Miriuţă

Minutul 90+5: Fluier final! S-a terminat 0-0, iar lupta pentru evitarea retrogradării rămâne deschisă.

*au un meci în minus

Minutul 46: S-a reluat partida dintre Dunărea Călăraşi şi AFC Hermannstadt. Dan Alexa a mutat la pauză: a intrat Henderson, a ieşit Steliano Filip.

Minutul 45+2: Pauză la Călăraşi. Oaspeţii au fost mai periculoşi în prima parte. Un eventual egal le convine de minune celor de la Concordia Chiajna.

Minutul 1: Start la Călăraşi!

Cele două se află în luptă directă pentru evitarea ultimului loc retrogradabil din Liga 1 Betano. Dunărea se află pe locul 13, cu 17 puncte, în timp ce sibienii sunt cu o poziţie mai sus, cu 18 puncte. Pe lângă importanţa de la nivelul clasamentului, meciul este unul special pentru Dan Alexa. Antrenorul va ajunge la 90 de meciuri ca antrenor în Liga 1. Bilanţul său în acest moment este de 20 de victorii, 28 de egaluri şi 41 de înfrângeri.