Csaba Laszlo pune tunurile pe arbitraj după meciul lui Sepsi cu Gaz Metan: "Ne trebuie VAR! Toată lumea a văzut că mingea e în poartă"

27 iul 2019 2687 afişări Liga 1

Gaz Metan Mediaş şi Sepsi Sfântu Gheorghe au remizat, sâmbătă, scor 1-1, în etapa a treia din Liga I. la finalul partidei, Csaba Laszlo, antrenorul covăsnenilor, a criticat brigada de arbitri, care nu au validat un gol echipei sale.

Pe lângă reuşita din lovitură liberă a lui Vaşvari, din repriza secundă, când mingea a trecut de linia porţii, dar golul nu a fost validat, tehnicianul lui Sepsi s-a plâns şi de golul lui Gaz Metan Mediaş, înscris de Chamed, în minutul 34.

"Am început bine, dar, din păcate, am avut o repriză a doua mai modestă, în care s-au pierdut anumite repere. Sunt jucători noi, care sunt mai în urmă cu pregătirea, dar sunt convins că ne vor ajuta, de aceea au fost aduşi aici, pentru a ne îndeplini obiectivul.

Cu siguranţă, echipa resimte lipsa lui Edi, e o lipsă mare. Noi comunicăm permanent cu el în ceea ce înseamnă instruirea şi metodologia. Tot el este cel care decide ce este de făcut. Ne dorim să fim în play-off, probabilitatea va fi mare atât timp cât vom aduna puncte etapă cu etapă", a spus şi Stelescu.

Gaz Metan Mediaş a ajuns la 5 puncte şi a uract pe locul al patrulea, după trei runde. De partea cealaltă, Sepsi a obţinut al treilea egal consecutiv şi se află pe locul 9, cu trei puncte.

În următoarea rundă, Gaz Metan Mediaş va juca pe terenul lui FC Botoşani, în timp ce Sepsi va primi vizita lui FC Viitorul.