Concordia - Hermannstadt 2-2. Golurile au fost marcate în primele 20 de minute

18 mar 2019 2907 afişări Liga 1
Concordia - Hermannstadt 2-2. Golurile au fost marcate în primele 20 de minute MEDIAFAX FOTO / ALEXANDRU DOBRE

Concordia - Hermannstadt, 2-2

Minutul 90: Fluier final la Chiajna. Concordia şi Hermannstadt închid meciul la egalitate, 2-2.

Minutul 58: OCAZIE Chiajna. Bărboianu şutează de la jumătatea terenului, dar balonul se duce peste poartă.

Minutul 46: A început repriza secundă.

Minutul 45: Pauză la Chiajna. Concordia şi Hermannstadt au încheiat 2-2 primele 45 de minute.

Minutul 18: GOOLThaer Bawab reface diferenţa pe tabelă, 2-2.

Minutul 16: GOOL Chiajna Gazdele reduc din diferenţă prin reuşita lui Gorobsov.

Minutul 12: GOOL Filip Jazvic marchează şi oaspeţii au avantaj de două goluri.

Minutul 4: GOOOLHermannstadt  - Trupa lui Miriuţă a deschis scorul printr-o reuşită a lui Tsoumou.

17:14 Avem echipele de start!

Înainte de duelul direct, Concordia ocupă ultimul loc, cu doar 10 puncte acumulate, în timp ce Hermannstadt se află pe poziţia 11, ultima care asigură menţinerea în Liga I, cu 16 puncte. În runda trecută. ilfovenii au remizat pe terenul lui FC Botoşani, scor 0-0, în timp ce sibienii au pierdut, la Piteşti, contra lui Gaz Metan Mediaş, scor 0-2.

"Fiecare meci este o finală pentru noi. Am pierdut şi nişte jucători de bază la jocul cu Gaz Metan, mă refer la Dâlbea, la Dandea. Stoica nu ştim încă dacă îşi va reveni. Ne aşteaptă un meci foarte greu la Chiajna, pe un teren sintetic. Avem şansa noastră şi trebuie să ne trezim, să avem altă atitudine, altă determinare. Am încredere în băieţi, am avut tot timpul, sunt şi ei responsabili, sunt preocupaţi şi sunt sigur că vor face o partidă bună şi ne vom întoarce cu punct sau puncte de acolo, cu toate că va fi foarte greu", a declarat Vasile Miriuţă, antrenorul lui Hermannstadt, la conferinţă de presă premergătoare jocului.

De partea cealaltă, Adrian Falub are încredere că o poate salva pe Concordia de la retrogradare: "Există o presiune foarte mare având în vedere că suntem pe ultimul loc şi nu am câştigat de mult timp, presiune care afectează cu siguranţă moralul jucătorilor. Acesta este adevărul! Noi am fost în comă, iar acum ne-am trezit!", a declarat acesta, pentru LPF.

Concordia Chiajna nu a mai câştigat de 16 meciuri în Liga I Betano, însă, în cazul unui succes, ar putea părăsi ultima poziţie din clasament, depăşind-o astfel pe Dunărea Călăraşi.

În sezon regular, ilfovenii au câştigat pe teren propriu, în luna august, scor 2-0, însă au pierdut la retur, 1-2.