A promis că nu mai vorbeşte, dar nu s-a putut abţine. Becali a dezvăluit ce SMS a primit de la Şumudică la pauza meciului cu Lugano

8 dec 2017 12100 afişări Liga 1

Marius Şumudică a privit de la TV înfrângerea FCSB-ului cu Lugano, scor 1-2, partidă care a aruncat echipa lui Nicolae Dică pe poziţia a doua în grupă. Târziu în noapte, Gigi Becali a dezvăluit că antrenorul lui Kayserispor şi-a dat cu părerea despre primele 45 de minute ale meciului, printr-un mesaj.

La pauză, când scorul arăta 2-0 în favoarea elveţienilor, Gigi Becali a deschis telefonul şi a primit câteva cuvinte din partea natrenorului lui Kayserispor: "Şumudică mi-a dat mesaj la pauză! Mi-a zis 'No comment!'", a declarat Becali la DigiSport.

Cei doi şi-au aruncat câteva replici dure în ultimele zile, iar Şumudică pare că a înţeles mesajul: "Nu mai vorbesc de Alibec. I-am promis lui Gigi că nu mai discut despre echipa lui. Mereu mi-a făcut de plăcere să vorbesc despre jucătorii care m-au "făcut antrenor". Gigi e prietenul meu, chiar dacă există o rivalitate între mine şi echipa respectivă. Nu ştiu cu ce îi apasă pe ei că vorbesc despre jucători, dar n-o să mai vorbesc".