Învins, eliminat şi lăsat fără unul dintre cei mai buni fotbalişti. Debut de coşmar pentru Bratu! FOTO | Accidentare groaznică pentru Hanca

6 mar 2018 12322 afişări Comentează şi tu Cupa Romaniei

Florin Bratu a fost învins şi eliminat din Cupa României la primul său meci oficial pe banca lui Dinamo. "Câinii" au fost învinşi de CS U Craiova cu 1-0, în Banie, ratând astfel şi ultimul obiectiv din acest sezon, după ce au ratat play-off-ul. Mai mult, noul antrenor al lui Dinamo a rămas şi fără un jucător important. Este vorba despre Sergiu Hanca.

Sergiu Hanca a fost scos de pe teren în minutul 60, cu gheaţă la gleznă, după o contră la minge cu Andrei Burlacu. Dinamovistul a băgat piciorul în faţă, iar adversarul, fără intenţie, l-a călcat pe gleznă. Fostul căpitan al lui Dinamo a primit îngrijiri medicale pe margine şi a fost trimis la vestiare, cu gheaţă la gleznă, după minute bune în care a fost îngrijit pe margine.

În locul lui Hanca, pe teren a intrat Romera, titular de obicei pe postul de fundaş dreapta. Dinamo a pierdut cu 1-0 meciul din Bănie, cu Craiova, după golul lui Bancu. Bancu a marcat după ce l-a driblat pe Penedo, cu patru minute înainte de accidentarea lui Sergiu Hanca.