Cupa României – optimi | U Craiova câștigă la scor la Voluntari și continuă cursa pentru un nou trofeu. Sepsi elimină Astra după un meci nebun. Toate echipele calificate în sferturi

Redactor:
Marius ANGHEL
Cupa României - optimi | U Craiova câștigă la scor la Voluntari și continuă cursa pentru un nou trofeu. Sepsi elimină Astra după un meci nebun. Toate echipele calificate în sferturi
  • Publicat:
  • Actualizat:
  • Poli Iași a câștigat lejer, fără prea mult efort, cu 3-0, meciul cu Metalul Buzău, prin golurile marcate de Doru Popadiuc (20), Ovidiu Horșia (49) și Iuliu Hațiegan (81), și s-a calificat în sferturile Cupei României.
  • Sepsi OSK Sfântu Gheorghe este penultima echipă calificată în sferturile Cupei României, după ce a trecut cu 4-2, pe teren propriu, de Astra. Covăsnenii au fost tot timpul la conducere, după ce au marcat încă din minutul 2. Istvan Fulop (2), Goran Karanovic (28, 57) și Hugo Konongo (49), respectiv Ionuț Biceanu (16) și Julien Begue (62) au înscris golurile meciului nebun de la Sfântu Gheorghe.
  • În ultimul meci al optimilor Cupei României, U Craiova s-a impus cu 4-1 la FC Voluntari și s-a calificat în sferturile competiției. Valentin Mihăilă (12, 20), Alexandru Cicâldău (53 – penalty) și Alexandru Ioniță (75) au marcat pentru olteni, în timp ce ilfovenii au punctat prin autogolul lui Ivan Martic (32).
  • În primele două zile în care s-au desfășurat meciurile din optimi, victorie și calificare au obținut și echipele FC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Petrolul şi Dinamo. Petrolul este singurul club care nu joacă în Liga 1, ci în Liga 2, care merge mai departe în competiție.

Primele cinci meciuri din faza optimilor de finală ale Cupei României, ediţia 2019/2020, desfăşurate marţi şi miercuri, nu au adus nicio surpriză majoră. În afară de Academica Clinceni, care a eliminat-o pe FC Botoşani, în rest, toate echipele oaspete, considerate superioare, au câştigat şi au obţinut calificarea în optimile competiţiei. Astfel, în optimile Cupei României au trecut FC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Petrolul şi Dinamo.

Astăzi, în trei intervale orare diferite, sunt programate ultimele trei partide din cadrul optimilor. Vor intra la joc cinci echipe din Liga 1 (Poli Iaşi, Sepsi OSK, Astra, FC Voluntari şi U Craiova) şi una din Liga 3 (Metalul Buzău).

Poli Iaşi se întoarce la Buzău, unde runda trecută a bătut Rapidul

Primul meci al zilei începe de la ora 14:30 şi aduce faţă în faţă ultima echipă din Liga 3 rămasă în competiţie, Metalul Buzău, şi o prim divizionară, pe Poli Iaşi. Aceasta din urmă a jucat şi în faza anterioară tot la Buzău, unde a eliminat cu 1-0 pe Rapid. Însă partida de astăzi nu se va desfăşura pe stadionul principal din Crâng, Gloria, ci pe micuţa arenă de lângă, Cornel Negoescu, care are suprafaţă de joc sintetică. Gazda de astăzi este chiar una dintre surprizele din această ediţie a Cupei României, după ce a eliminat două echipe din Liga 2, pe SCM Gloria Buzău şi FK Csikszereda.

Metalul Buzău se află în acest moment pe locul 7 în Seria a 2-a a Ligii 3, în timp ce Poli Iaşi se situează pe locul 6 în Liga 1. Moldovenii sunt mari favoriţi la victorie.

”Dueluri” între echipe de Liga 1 la Sfântu Gheorghe şi Voluntari

Atât al doilea, cât şi al treilea meci al zilei au în componenţă echipe din prima ligă. De la ora 18:15 se întâlnesc la Sfântu Gheorghe Sepsi OSK şi Astra, iar de la ora 21, la Voluntari, joacă FC Voluntari cu U Craiova.

Echipele oaspete sunt situate mai bine în clasament în acest moment, la fel cum au fost şi în sezonul trecut. Sepsi e pe locul 10, iar Astra e pe 5, iar Voluntari e pe ultimul, 14, în timp ce Craiova e pe podium, pe 3.

În acest sezon de primă ligă, Astra a câştigat cu 3-2 meciul cu Sepsi, chiar la Sfântu Gheorghe, nu cu mult timp în urmă, pe 20 octombrie, în timp ce U Craiova s-a impus cu 2-1 la Voluntari, pe 30 august.

Cele opt echipe calificate joacă următoarea fază în 2020

Jocurile din optimile şi sferturile de finală ale Cupei României se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

În acest tur al Cupei României s-au calificat zece cluburi din Liga 1 (Dinamo, Astra, Academica Clinceni, FC Voluntari, FC Hermannstadt, Universitatea Craiova, FC Botoşani, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Politehnica Iaşi şi FCSB), trei din Liga 2 (Universitatea Cluj, Petrolul Ploieşti şi CS Mioveni) şi trei din Liga 3 (Foresta Suceava, Metalul Buzău, Sănătatea Cluj).

Cele opt echipe calificate mai departe vor juca în faza sferturilor de finală tocmai la anul, în perioada 3-5 martie 2020.

Meciurile de joi din optimile Cupei României:

joi, 31 octombrie, ora 21:00

FINAL | FC VOLUNTARI – UNIVERSITATEA CRAIOVA  1-4

Stadion: ”Anghel Iordănescu” (Voluntari – Ilfov);
Arbitru: Iulian Călin (Ştefăneşti – Argeş); Asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel) şi Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa – Prahova); Rezervă: Cătălin Popa (Piteşti); Observatori: Alexandru Deaconu (Bucureşti) şi Ciprian Paraschiv (Iaşi).

FC Voluntari: Mitrev – Leasă (Mih. Căpăţînă 79′), Armaş (cpt.), Julio Rodriguez, Kocic – Signorelli (Papazoglou 63′), Gorobsov, Laidouni – Cr. Costin (I. Gheorghe 56′), Simonovski, D. Benzar
Rezerve neutilizate: Rîmniceanu – C-tin. Nica, C. Achim, Borţoneanu

Antrenor: Cristiano Bergodi

U Craiova: Laur. Popescu – Martic, Bălașa, Tiago Ferreira, Vătăjelu – Al. Ioniță, Cicâldău (cpt.), Qaka (Cosic 79′) – Bărbuţ, L. Niţu (Koljic 49′, Bancu 74′), Mihăilă
Rezerve neutilizate: Pigliacelli – Baiaram, Mih. Roman, Zakaric

Antrenor: Victor Pițurcă

Min 90+3 Final de partidă, U Craiova câștigă cu 4-1 la Voluntari și se califică și ea în sferturile Cupei României, alături de FC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Petrolul, Dinamo, Poli Iași și Sepsi OSK.
Min 79 Dublă schimbare. La Voluntari, intră Mihai Căpățînă și iese Mircea Leasă, iar la Craiova iese Kamer Waka și intră Uros Cosic
Min 77 Ocazie bună pentru Voluntari. Benzar trage puternic din 18 metri ușor lateral stânga, Popescu scoate cu un braț de sub transversală
Min 75 1-4 Bancu trece de Julio Rodriguez în flancul stâng, pătrunde în careu, centrează la colțul scurt, unde Alexandru Ioniță deviază mingea pe lângă Armaș și Mitrev și înscrie la colțul scurt
Min 74 Ervin Koljic, ieșit de pe teren de un minut, este înlocuit de Nicușor Bancu
Min 72 Simonovski e aproape de gol de două ori într-un minut. De fiecare dată a reluat cu capul. Prima dată Popescu a scos de sub transversală peste poartă, iar a doua oară a trimis puțin peste. Koljic face semne că nu mai poate continua, acuzând o accidentare la spate după ”foarfeca” ratată de mai devreme
►Min 68 Martic centrează în careu, Koljic ratează intervenția din foarfecă, mingea ajunge la Mihăilă, care trage din 5 metri lateral stânga în blocajul unul fundaș care a plonjat în disperare de cauză
Min 63 Schimbare la Voluntari. Iese Franco Signorelli și intră Athanasios Papazoglou
►Min 59 Bărbuț trage frumos din 12 metri lateral dreapta la o jumătate de metru pe lângă vinclul colțului lung
►Min 56 La Voluntari, intră Ion Gheorghe și iese Cristian Costin
►Min 53 1-3 Alexandru Cicâldău bate penalty-ul perfect, în plasa laterală interioară din stânga. Mitrev a sărit în partea opusă. Este primul gol din penalty din cele opt meciuri ale optimilor Cupei României
►Min 52 Aissa Laidouni
îl ține ușor pe Tiago Ferreira, la colțul lung, după un corner bătut din stânga, și Craiova primește penalty. Laidouni vede și cartonașul galben
►Min 49 Prima schimbare la Craiova. Iese Luis Nițu și intră Ervin Koljic
►Min 46 S-a reluat meciul
►Min 45+1 Pauză. Craiova conduce cu 2-1 la Voluntari, după o primă repriză controlată aproape în totalitate, în care a marcat de două ori prin Valentin Mihăilă și și-a dat un autogol prin Ivan Martic
►Min 36 Craiova, aproape de un nou gol. Ioniță centrează cu stângul în careul mic o lovitură liberă din dreapta careului, Tiago Ferreira reia cu capul și Mitrev salvează de sub transversală
Min 32 1-2 Benzar pătrunde în careu pe dreapta, centrează în fața porții, Simonovski trece pe lângă minge, care îl lovește pe Ivan Martic în piciorul stâng și se duce în autogol pe lângă Popescu. Meciul e relansat
Min 30 Costin profită de o minge protejată de un coechipier și trage puternic din 9 metri lateral dreapta la colțul scurt, iar Popescu salvează și respinge în corner
Min 20 0-2 Oltenii fac șah-mat defensiva ilfovenilor în flancul drept, Cicâldău întoarce înapoi pentru Martic, care pasează pe culoar pentru Bărbuț, iar acesta centrează în fața porții, unde Valentin Mihăilă se demarcă excelent, pune latul din 5 metri și îndeplinește o formalitate. Mitrev rămăsese la colțul scurt
Min 16 Voluntariul e periculoasă pentru prima dată în acest meci. Bălașa sare pe sub minge la o centrare lungă în careul Craiovei, Simonovski pierde mingea în fața lui Popescu, însă mingea ajunge la 9 metri central, de unde Benzar șutează pe jos, însă Bălașa plonjează și blochează
Min 12 0-1 Ferreira interceptează la mijlocul terenului o minge pasă de un adversar direct la el, trimite din prima în stânga, balonul ajunge la Valentin Mihăilă, care pătrunde în viteză în careu, pe stânga, după ce a trecut ca prin brânză prin defensiva Voluntariului, și finalizează pe jos din 10 metri lateral la colțul lung
Min 9 Ioniță centrează dintr-un corner de pe dreapta, Mitrev boxează de la colțul lung, iar din fața careului Martic șutează în blocaj. Craiova domină acest început de meci, presând Voluntariul în propria jumătate, chiar 30 de metri. Atmosfera meciului e dominată de galeria Universității, de cei circa 150 de fani aflați în peluza din spatepe porții lui Mitrev
Min 1 A început partida de la Voluntari. Asistența este redusă, sub 300 de spectatori

joi, 31 octombrie, ora 18:15

FINAL | SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE – ASTRA  4-2

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe – Covasna);
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); Asistenţi: Mircea Mihail Grigoriu (Bucureşti) şi Marius Badea (Râmnicu Vâlcea); Rezervă: Florin Andrei (Târgu Mureş); Observatori: Florin Hîncu (Braşov) şi Aurel Ionescu (Bucureşti).

Sepsi OSK: Niczuly – Kilyen, Bouhenna, Barisic, Konongo – I. Fulop (Vașvari 85′), Velev, Flores (cpt.) – Ştefănescu, Karanovic (Safranko 67′), Gal-Andrezly (Cârnaț 78′)
Rezerve neutilizate: Fejer – Salli, Deaconu, Fl. Ștefan
Antrenor: Csaba Laszlo

Astra: D. Lazar – David Bruno, Dandea, Graovac, C-tin. Dima – Biceanu, Gab. Tamaș (cpt.) – Stahl (Budescu 55′), Răduț, Fl. Matei (Begue 55′) – Tounkara (Alibec 55′)
Rezerve neutilizate: Kitanov – Gab. Simion, Ohiremen Ajayi, Graur

Antrenor: Bogdan Andone

Min 90+6 Final de partidă. Sepsi OSK se impune cu 4-2 cu Astra, după un meci nebun la Sfântu Gheorghe. Finalista din ediția trecută a Cupei României este eliminată din optimi
Min 85 Ultima schimbare la Sepsi. Intră Gabriel Vașvari și iese Istvan Fulop
Min 82 Budescu primește prea încet de la Răduț, trage cu latul din 15 metri ușor lateral stânga, însă o face slab, direct pe Niczuly
Min 78 A doua schimbare la Sepsi. Iese Gal-Andrezly și intră Nicolae Cârnaț
Min 76 Ștefănescu pătrunde pe stânga și trage din 10 metri direct în transversală, aproape de vinclu
Min 70 Budescu bate un corner de pe dreapta, mingea e deviată în prima bară, revine în centru, unde Alibec alunecă și reia din cădere cu călcâiul, din 5 metri, iar fundașii celor de la Sepsi resping de pe linie. Niczuly s-a lovit cu capul de bară și are nevoie de îngrijiri medicale, pentru că sângerează
Min 67 Schimbare la Sepsi. Intră Pavol Safranko și iese Goran Karanovic
Min 62 4-2 Defensiva covăsnenilor e făcută șah-mat. Alibec pasează din dreapta careului în spate, pentru urcarea lui Budescu, acesta trece de Niczuly și trimite din 3 metri lateral dreapta în fața porții goale pentru Julien Begue, care îndeplinește o simplă formalitate cu latul
Min 57 4-1 Gal-Andrezly centrează din dreapta careului, Goran Karanovic sare perfect la cap în 6 metri, dintre doi jucători ai Astrei, și înscrie cu capul după ce trimite mingea cu pâmântul
Min 55 Andone face toate cele trei schimbăti la Astra. Ies Albert Stahl, Florentin Matei și Oumare Tounkara și intră Constantin Budescu, Julien Begue și Denis Alibec
Min 49 3-1 Fulop îl vede venind pe stânga pe Hugo Konongo, îi pasează pe culoar în careu, îl lasă singur cu portarul și fundașul înscrie din 8 metri printre piciorele lui Lazar
Min 47 Fulop bate o lovitură liberă de la 20 de metri lateral dreapta pe lângă zid, puțin peste vinclul colțului scurt
Min 46 A reînceput meciul
Min 45+2 Pauză la Sfântu Gheorghe. Sepsi conduce cu 2-1 Astra, după o primă repriză frumoasă, cu goluri, un joc alert și alte ocazii mari
Min 39 Dima șutează pe poartă din 10 metri lateral stânga, Niczuly e bătut, însă de pe linie respinge Kilyen
Min 31 Graovac prinde o torpilă de la 35 de metri ușor lateral dreapta direct la încheietura barelor, la vinclul din stânga. Mingea revine în teren și apoi se semnalizează un offside la Astra
Min 28 2-1 Florescu primește în stânga careului, într-o poziție de offside nesemnalizată, centrează cu dreptul în careul mic, unde Gal-Andrezly îi ia fața lui Dima și ciupește balonul până la Goran Karanovic, iar acesta pune latul din 4 metri și trimite sub transversală, în dreapta lui Lazar
Min 25 Ocazie mare pentru Sepsi. Fulop trage din 20 de metri ușor lateral dreapta, Lazar respinge în față, iar Karanovic plonjează și reia cu capul din 3 metri peste transversală
Min 16 1-1 Răduț bate în zid o lovitură liberă de la 22 de metri central, mingea sare în stânga la Ionuț Biceanu, care prinde un șut bun, pe jos, care se duce direct lângă bara din dreapta lui Niczuly, care nu poate salva
Min 12 Contraatac în superioritate pentru Sepsi, Flores primește la 16 metri central și trage, Lazar respinge în stânga și apoi reține din fața lui Karanovic, care îl faultează
La Sfântu Gheorghe a început să ningă. Pe stadion sunt puțin spectatori, dar cei prezenți fac destulă gălăgie
Min 4 Astra e luată pe sus la Sfântu Gheorghe. Ștefănescu centrează din colțul stânga al careului în 6 metri, acolo de unde Karanovic reia cu capul, însă o face peste poartă
Min 2 1-0 Kilyen centrează din dreapta în fața careului mic, Dylan reia cu capul, Lazar respinge în stânga, acolo unde Istvan Fulop preia cu dreptul, îl fentează pe Tamaș și înscrie cu stângul, din 5 metri lateral stânga, sub transversală, la colțul lung. Start excelent pentru Sepsi
Min 1 A început partida de la Sfântu Gheorghe

joi, 31 octombrie, ora 14:30

FINAL | METALUL BUZĂU – POLITEHNICA IAŞI 0-3

Stadion: ”Cornel Negoescu” sintetic (Buzău – Buzău);
Arbitru: Horia Gabriel Mladinovici (Bucureşti); Asistenţi: Gabriel Sabin Stroe şi Romică Bîrdeş (ambii din Piteşti); Rezervă: Adrian Illyeş (Ploieşti); Observatori: Nicolae Marodin (Bucureşti) şi Decu Crângaşu (Ploieşti).

Metalul Buzău: Toader – R. Oprea, Grăjdan (Vișteanu 86′), Șt. Păun, D. Mihai (P. Benga 62′) – Bardaș, Ispir (cpt.), D. Stan, I. Spătaru – Pădineanu (Cez. Mihalache 63′), Alin Iacob
Rezerve neutilizate: Sil. Crețu – M. Manea, Rz. Tănase, S. Sava

Antrenor: Valentin Stan

Poli Iași: Codrea – Cabral, Breeveld, Ov. Mihalache (cpt.), S. Șerban – Franc. Cristea (Carlone 63′), Loshaj, Passaglia (Devesa 75′) – Horșia (Hațiegan 56′), Ad. Bălan, Popadiuc
Rezerve neutilizate: Târnovanu – Gallego, Bădic, Bîrnoi

Antrenor: Mihai Teja

Min 90+2 Final de partidă și de parcurs în această ediție a Cupei României pentru Metalul Buzău. Poli Iași câștigă lejer, fără prea mult efort, cu 3-0 și se califică în sferturile competiției în care au mai obținut biletele până acum FC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, Petrolul şi Dinamo.
Min 86 Ultima schimbare și la Metalul. Iese Andrei Grăjdan și intră George Vișteanu
Min 81 0-3 Bălan pasează perfect pe culoar pentru Carlone, care scapă singur cu Toader, pătrunde în careu, trimite scurt în stânga și Iuliu Hațiegan îndeplinește o simplă formalitate din 8 metri
Min 75 Ultima schimbare la Poli Iași. Intră Didac Devesa și iese Juan Passaglia
Min 63 Dublă schimbare. La Metalul, Cezar Mihalache intră în locul lui Ionuț Pădineanu, iar la Poli Iași iese Francisc Cristea și intră Alessio Carlone
Min 66 Daniel Stan preia la 23 de metri central și trage frumos direct în bara din stânga. Codrea a plonjat târziu și n-a ajuns la minge
Min 62 Schimbare la Metalul. Iese Daniel Mihai și intră Patrick Benga
Min 56 Poli Iași face prima schimbare. Intră Iuliu Hațiegan și iese Ovidiu Horșia
Min 52 Iacob centrează din stânga careului, mingea merge la colțul lung, acolo unde Bălan preia cu mâna și trimite în corner. Buzoienii cer penalty, însă arbitri nu dau 11 metri
Min 49 0-2 Mihalache pasează lung în diagonală, Popadiuc pătrunde în careu pe stânga, e blocat, se întoarce și trimite tot în stânga la Ovidiu Horșia, iar acesta reia din prima, dintr-un unghi destul de închis, din 12 metri, lobat peste Toader, care rămâne pe nemișcat, iar primește gol la colțul lung
Min 46 S-a reluat meciul
Min 45+1 Pauză la Buzău. Poli Iași conduce Metalul Buzău cu 1-0, însă echipa din Liga 3 a avut trei mari situații de a marca, mai multe decât și-a creat prim-divizionara
Min 38 Bozoienii combină în flancul drept, centrează din careu la colțul scurt, unde Pădineanu e mai rapid decât Codrea, ciupește mingea pe lângă portar și o trimite însă pe lângă țintă. Mingea lovește plasa prin spatele porții și crează o iluzie optică spectatorilor din tribună, care cred pentru câteva momente că a fost gol
Min 32 Mingea e mișcată pentru șutul lui Grăjdan, la lovitura liberă indirectă din 8 metri lateral dreapta, și acesta șutează direct în zid și primește corner
Min 30 Șerban intră prin alunecare la 17 metri și trimite către propriul portar, care reține în stânga, iar Mladinovici oprește jocul și dictează lovitură liberă indirectă din careu pentru buzoieni
Min 20 0-1 Bălan pasează scurt în dreapta pentru Doru Popadiuc, care pătrunde în careu și finalizează cu un șut din 15 metri la colțul lung, lângă bară
Min 17 Ocazie mare pentru buzoieni. Bardaș centrează din dreapta careului, Pădineanu nu ajunge la minge în 5, metri, în fața porții, prea sigur pe el că va trimite cu capul, iar balonul merge în stânga, de unde Spătaru trage peste poartă la prima bară
Min 14 Prima ocazie a Metalului. Iacob pătrunde în careu pe stânga, centrează prin fața porții, însă Bardaș nu ajunge la minge la bara a doua
Min 12 Loshaj primește din stânga și trage cu pâmântul de la 18 metri central, Toader deviază și mingea trece puțin pe lângă bara din stânga sa. Iașiul domină acest început de meci, însă n-au avut mari situații până la aceasta. Suprafața de joc nu este nici ea foarte bună

SĂNĂTATEA CLUJ – PETROLUL PLOIEŞTI  0-7CRONICA
Hamza Younes 16′, Bogdan Gavrilă 23′, 44′, 62′, Laurenţiu Marinescu 78′, Ştefan Blănaru 80′, Sergiu Arnăutu 84′

Marius ANGHEL / Redactor
Activitatea jurnalistică îi este legată exclusiv de ProSport, în redacția căruia a pășit pentru prima dată la începutul anului 2009, la Casa Presei Libere, mai întâi în ”practică”. De atunci și până în prezent este ”legat”, inclusiv sufletește, de acest ziar care a scris ... citește mai mult
Urmărește ProSport.ro pe Google News
Știri despre
Ce bilețel a primit o șoferiță din România, pe parbrizul mașinii: 'Ești frumoasă, dar..'
Lumea tenisului, șocată de decesul lui Konstantin Koltsov, partenerul Arynei Sabalenka
Val de reacții după ce Gabriela Cristea și-a filmat soacra „la cratiță”: „Poate înveți măcar de la ea ceva”
Continuă ‘războiul’ între Real Madrid și PSG! Se luptă să obțină semnătura jucătorului considerat ‘viitorul’ Messi
BREAKING NEWS! Tragedie la Miami! A murit în urmă cu puțin timp! Vestea șocantă primită de Simona Halep!
BANCUL ZILEI. Bulă și Bubulina dorm. Întins pe tot patul, Bulă sforăie...
ANM a actualizat prognoza meteo până în 15 aprilie. Pentru săptămâna viitoare, meteorologii anunţă încălzire, dar şi ploi abundente
Ceva NEMAIVĂZUT se întâmplă în interiorul planetei Jupiter! Astronomii sunt șocați
Tânăra acuzată că i-a fost amantă lui Laurenţiu Reghecampf, apariţie electrizantă la piscină. Cât de frumoasă este Florentina
Ce s-a ales de Maria Sharapova. Considerată cândva cea mai frumoasă sportivă din lume, a ajuns acum de nerecunoscut
Judecătorii au luat DECIZIA. Cutremur fără precedent în DOSARUL CARACAL
"Plângea acolo lângă schit". Primele imagini cu Radu Ayan, copilul de 2 ani găsit după 24 de ore de la…
Vedete din România care s-au luat la trântă cu sticlele și au pierdut lupta! Imagini amețitoare
F1 Manager 2024 va permite crearea și gestionarea unor noi echipe de Formula 1
Avionul supersonic mai rapid decât Concorde: Londra-New York în 2,5 ore. Incidentul care a pus cruce proiectului
Când joacă Simona Halep cu Badosa la Miami şi pe cine ar putea întâlni în turul doi
Cele mai fiabile SUV-uri în 2024. Mașini care țin cu buzunarul - VIDEO
Ce jurat a câștigat prima amuletă din sezonul 13 Chefi la cuțite: „Cineva a vrut să mă omoare!”. De ce a intervenit Irina Fodor: „Știe ce are de făcut!”
Ce jurat a câștigat prima amuletă din sezonul 13 Chefi la cuțite: „Cineva a vrut să mă omoare!”. De ce…