VIDEO | Penalty ireal acordat împotriva echipei lui Olăroiu! Fundaşul s-a aplecat să ia mingea, arbitrul a arătat direct punctul cu var!

30 sep 2015 10821 afişări Stranieri

Fază greu de explicat petrecută în timpul partidei Al Hilal - Al Ahli Dubai, scor 1-1, din prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor Asiei.

Eroare a fundaşului sau a arbitrului de centru?

În minutul 67, formaţia lui Cosmin Olăroiu (Al Ahli Dubai) a fost victima unei decizii controversate a brigăzii de arbitri, care a acordat penalty, după un moment în care fundaşul Salmin Khamis a luat mingea în mână, convins fiind că balonul ieşise în aut de poartă.

Din fericire pentru echipa lui Oli, gazdele au ratat penalty-ul, însă discuţia asupra corectitudinii deciziei rămâne deschisă.

Al Ahli a deschis scorul prin Lima, în minutul 57, gazdele reuşind egalarea prin Ailton Almeida, în minutul 82.

Partida retur se va disputa la 20 octombrie.