VIDEO | Bicfalvi, gol pentru Ural: a driblat portarul şi a înscris. Victorie uriaşă pentru echipa românului, cu Spartak Moscova

15 apr 2018 1961 afişări Comentează şi tu Stranieri

Eric Bicfalvi (30 de ani) a marcat din nou pentru FC Ural. Mijlocaşul român a deschis scorul pentru echipa sa în meciul cu Spartak Moscova. Ural a câştigat cu 2-1, în etapa a 26-a din Rusia.

Bicfalvi a "spart" tabela în minutul 37 după ce a bâlbâit o minge în marginea careului advers, profitând de o respingere greşită a apărării lui Spartak. Fostul mijlocaş de la FCSB şi Dinamo a driblat portarul şi a înscris simplu, cu latul. VIDEO cu golul. A fost a şaptea reuşită stagională pentru mijlocaşul de 30 de ani şi a doua consecutivă într-un meci în care s-a aflat pe teren.

Bicfalvi a înscris şi în remiza cu Rubin Kazan (1-1), de acum două săptămâni, însă nu a terminat acea partidă pe teren, fiind eliminat pe final, după ce a primit două cartonaşe galbene.

Othman El Kabir, în minutul 88, respectiv Quincy Promes, în minutul 90+1, au mai înscris în meciul de la Ekaterinburg.

Eric Bicfalvi este cotat la 1,5 milioane de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com.