Puşcaş loveşte din nou! Vârful naţionalei de tineret a înscris un gol extrem de important pentru Palermo

2 mar 2019 2740 afişări Stranieri

George Puşcaş a marcat pentru Palermo în meciul cu Lecce, din etapa cu numărul 27 din Serie B. Internaţionalul român a înscris pentru 2-0, în minutul 52.

Palermo - Lecce 2-1 (Trajkovski 4, Puşcaş 52 / Tabanelli 90+5)

Palermo a început perfect meciul cu Lecce, reuşind să deschidă scorul după doar patru minute. Trajkovski a trimis în plasă pentru 1-0. Lecce a căutat cu disperare golul egalizator, dar sicilienii au rezistat până la pauză. Puşcaş a lovit în debutul reprizei secunde şi a rezolvat în mare parte meciul gazdelor.

Puşcaş a ajuns la şase goluri marcate în tricoul lui Palermo. Puşcaş a înscris şi în partida tur, în minutul 85, când scorul era 1-1. Datorită lui Puşcaş, Palermo s-a impus atunci cu 2-1.

Succesul cu Lecce e vital pentru Palermo. Sicilienii ajung la 45 de puncte şi urcă momentan peste Benevento, ocupanta locului secund. Brescia e lider în Serie B, cu 47 de puncte.