Puşcaş e de neoprit în Italia! Atacantul a fost decisiv în ultimul meci şi a readus-o pe Palermo pe primul loc

12 nov 2018 4736 afişări Stranieri

Palermo a câştigat meciul cu Pescara şi s-a desprins în fruntea clasamentului în Serie B, într-un meci în care George Puşcaş (22 de ani) a deschis scorul. Palermo s-a impus cu 3-0 pe teren propriu şi are acum două puncte avans faţă de Pescara.

Pentru atacantul român e al doilea gol decisiv marcat în ultimele două etape. În urmă cu opt zile, omul convocat de Contra pentru "dubla" cu Lituania şi Muntenegru a reuşit în runda precendetă să marcheze pentru 2-1, cu Cosenza, în minutul 90. Acum, Puşcaş a deschis scorul în partida cu Pescara, în minutul 37. Fosta echipă a lui Alexandru Mitriţă se afla pe primul loc înaintea jocului de la Palermo. Murawski a dus scorul la 2-0, în minutul 86, iar Moreo a închis tabela la 3-0. Puşcaş a fost schimbat cu Moreo în minutul 81, la scorul de 1-0.

George Puşcaş a ajuns la trei goluri marcate în nouă etape pentru Palermo, în Serie B. Sicilienii au cel mai bun atac din campionat, cu 21 de goluri marcate, dar şi cea mai bună apărare, cu doar nouă goluri încasate. De notat şi faptul că Palermo are un meci în minus faţă de Pescara, astfel că se poate desprinde la cinci puncte în fruntea clasamentului.