Ionuţ Radu, titular în primul meci al lui Prandelli pe banca celor de la Genoa! Cât s-a terminat partida cu Spal

9 dec 2018 16567 afişări Stranieri

Genoa a remizat la primul meci cu Cesare Prandelli pe banca echipei, scor 1-1 împotriva celor de la Spal. Ionuţ Radu a fost titular în poarta ”grifonilor”.

Fundaşul Domenico Criscito a văzut direct cartonaşul roşu în minutul 11, lăsând echipa genoveză în inferioritate numerică. Patru minute mai târziu a venit şi golul oaspeţilor, Petagna învingându-l pe Ionuţ Radu din faţa porţii. Polonezul Krzysztof Piatek a egalat din penalty în minutul 38, stabilind scorul pauzei şi scorul final.

Cu acest egal, Genoa rămâne pe locul 15 în Serie A, la egalitate cu Empoli şi la cinci puncte peste Bologna, ocupanta ultimului loc retrogradabil. Spal este pe 16, cu 15 puncte. Echipa lui Ionuţ Radu nu a mai câştigat în campionat de pe 30 septembrie, de la un meci cu Frosinone, scor 2-1.