Programul complet al meciurilor din grupele Ligii Campionilor

30 aug 2019 2497 afişări Liga Campionilor
Programul complet al meciurilor din grupele Ligii Campionilor

Programul complet al partidelor din grupele Ligii Campionilor. Tragerea la sorţi a fost efectuată de Wesley Sneijder şi Petr Cech, joi la Monte Carlo. Ianis Hagi şi Răzvan Marin se vor duela cu deţinătoarele Champions League şi Europa League, iar Slavia Praga, echipa lui Stanciu şi Băluţă, e într-o grupă horror.

Iată programul complet al meciurilor din grupele Ligii Campionilor

Etapa 1

Marţi, 17 septembrie

Grupa E: Napoli v Liverpool, Salzburg v Genk

Grupa F: Inter v Slavia Praga (19:55), Dortmund v Barcelona

Grupa G: Lyon v Zenit (19:55), Benfica v Leipzig

Grupa H: Chelsea v Valencia, Ajax v Lille

Miercuri, 18 septembrie

Grupa A: Club Brugge v Galatasaray (19:55), PSG v Real Madrid

Grupa B: Olympiacos v Tottenham (19:55), Bayern v Steaua Roşie

Grupa C: Şahtior v Manchester City, Dinamo Zagreb v Atalanta

Grupa D: Atlético v Juventus, Leverkusen v Lokomotiv Moscova

Etapa 2

Marţi, 1 octombrie

Grupa A: Real Madrid v Club Brugge (19:55), Galatasaray v PSG

Grupa B: Tottenham v Bayern, Steaua Roşie v Olympiacos

Grupa C: Atalanta v Şahtior (19:55), Manchester City v Dinamo Zagreb

Grupa D: Juventus v Leverkusen, Lokomotiv Moscova v Atlético

Miercuri, 2 octombrie

Grupa E: Genk v Napoli (19:55), Liverpool v Salzburg

Grupa F: Slavia Praga v Dortmund (19:55), Barcelona v Inter

Grupa G: Zenit v Benfica, Leipzig v Lyon

Grupa H: Valencia v Ajax, Lille v Chelsea

Etapa 3

Marţi, 22 octombrie

Grupa A: Club Brugge v PSG, Galatasaray v Real Madrid

Grupa B: Tottenham v Steaua Roşie, Olympiacos v Bayern

Grupa C: Şahtior v Dinamo Zagreb (19:55), Manchester City v Atalanta

Grupa D: Atlético v Leverkusen (19:55), Juventus v Lokomotiv Moscova

Miercuri, 23 octombrie

Grupa E: Salzburg v Napoli, Genk v Liverpool

Grupa F: Inter v Dortmund, Slavia Praga v Barcelona

Grupa G: Leipzig v Zenit (19:55), Benfica v Lyon

Grupa H: Ajax v Chelsea (19:55), Lille v Valencia

Etapa 4

Marţi, 5 noiembrie

Grupa E: Liverpool v Genk, Napoli v Salzburg

Grupa F: Barcelona v Slavia Praga (19:55), Dortmund v Inter

Grupa G: Zenit v Leipzig (19:55), Lyon v Benfica

Grupa H: Chelsea v Ajax, Valencia v Lille

Miercuri, 6 noiembrie

Grupa A: Paris v Club Brugge, Real Madrid v Galatasaray

Grupa B: Bayern v Olympiacos (19:55), Steaua Roşie v Tottenham

Grupa C: Dinamo Zagreb v Şahtior, Atalanta v Manchester City

Grupa D: Lokomotiv Moscova v Juventus (19:55), Leverkusen v Atlético

Etapa 5

Marţi, 26 noiembrie

Grupa A: Galatasaray v Club Brugge (19:55), Real Madrid v PSG

Grupa B: Tottenham v Olympiacos, Steaua Roşie v Bayern

Grupa C: Manchester City v Şahtior, Atalanta v Dinamo Zagreb

Grupa D: Lokomotiv Moscova v Leverkusen (19:55), Juventus v Atlético

Miercuri, 27 noiembrie

Grupa E: Liverpool v Napoli, Genk v Salzburg

Grupa F: Barcelona v Dortmund, Slavia Praga v Inter

Grupa G: Zenit v Lyon (19:55), Leipzig v Benfica

Grupa H: Valencia v Chelsea (19:55), Lille v Ajax

Etapa 6

Marţi, 10 decembrie

Grupa E: Napoli v Genk (19:55), Salzburg v Liverpool (19:55)

Grupa F: Dortmund v Slavia Praga, Inter v Barcelona

Grupa G: Benfica v Zenit, Lyon v Leipzig

Grupa H: Chelsea v Lille, Ajax v Valencia

Miercuri, 11 decembrie

Grupa A: PSG v Galatasaray, Club Brugge v Real Madrid

Grupa B: Bayern v Tottenham, Olympiacos v Steaua Roşie

Grupa C: Şahtior v Atalanta (19:55), Dinamo Zagreb v Manchester City (19:55)

Grupa D: Atlético v Lokomotiv Moscova, Leverkusen v Juventus

Toate meciurile încep la 22:00, cu excepţia celor care au trecută ora de start în paranteză

CITEŞTE ŞI Tragerea la sorţi pentru grupele Ligii Campionilor

Versiune selectată: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul S.C. WEB EDITING DEVELOPMENT SRL.