Pogba l-a surprins pe Messi la finalul partidei: gestul care a impresionat pe toată lumea | FOTO şi VIDEO

30 iun 2018 15514 afişări CM 2018

Paul Pogba a arătat adevărata definiţie a fair-play-ului, la finalul partidei dintre Franţa şi Argentina, scor 4-3, la finalul căreia presa din Argentina a notat că e sfârştiul unei generaţii.

Imediat după ce cele 90 de minute s-au scurs, Pogba l-a văzut pe Messi că suferă undeva la mijlocul terenului, l-a îmbrăţişat şi a pus capul pe umărul său. Messi a răspuns, iar acum urmează să ia o decizie în privinţa viitorului său la naţionala Argentinei.

De cealaltă parte, Pogba a impresionat şi la declaraţiile de după meci: Messi m-a făcut să iubesc fotbalul. În urmă cu 15 ani l-am privit şi până acum am învăţat multe de la el. E unul dintre cei mai buni din lume, chiar dacă am câştigat împotriva lui, mereu va fi un idol.

A fost un meci foarte dificil, scorul final fiind imprevizibil, dar avem jucători puternici, cu calitate şi mult talent. Vrem să ajungem în finală, dar momentan ne bucurăm să fim în sferturi”, a declarat jucătorul lui Manchester United.