VIDEO | Secretul din spatele căzăturii lui Muller din meciul cu Algeria, înainte ca germanul să execute o lovitură liberă

14 ian 2015 1716 afişări CM 2014

La luni bune după încheierea Campionatului Mondial din Brazilia s-a dovedit că lovitura liberă la care Thomas Muller s-a împiedicat, în meciul cu Algeria, a fost o schemă gândită la antrenamente.

În minutul 88 al meciului Germania - Algeria, la scorul de 0-0, nemţii au încercat să-şi surprindă adversarii cu o lovitură liberă la care Thomas Muller a căzut pe gazon înainte să execute. Cele 90 de minute s-au terminat la egalitate, 0-0, iar campioana mondială s-a impus la final cu 2-1.