VIDEO Victoraş Iacob a marcat din nou pentru Iraklis!

22 nov 2009 16 afişări Comentează şi tu Campionate Externe
VIDEO Victoraş Iacob a marcat din nou pentru Iraklis! Victoraş Iacob înscrie în Iraklis - Atromitos 2-2!

Atacantul Victoraş Iacob a înscris un gol pentru IraklisSalonic, în meciul cu Atromitos de pe teren propriu, încheiat 2-2,din cadrul etapei a 11-a a campionatului Greciei, ajungând astfella a patra reuşită din acest sezon, informează presa elenă, citatăde NewsIn.

Fotbalistul român a fost integralist pentru formaţia gazdă şi amarcat în minutul 54, la scorul de 2-0 pentru oaspeţi, cu Brito şiPerrone autori ai reuşitelor lui Atromitos. Iraklis a reuşit săegaleze în minutele de prelungire ale partidei prin Vellios.

În zece partide disputate în tricoul formaţiei Iraklis Salonic,Victoraş Iacob a perforat poarta adversă de patru ori, de fiecaredată echipa sa părăsind terenul neînvinsă. Celălalt român din lotullui Iraklis, Nicolae Dică, a intrat pe teren în minutul 35.

După 11 etape scurse din campionatul Greciei, Iraklis ocupă locul11, cu 12 puncte.