Real Madrid, fără obiective, fără rezultate. O remiză care o ţine departe şi de locul doi. Zidane: "Ştim că nu mai jucăm pentru nimic anul ăsta"

Marţi, 08:51 1481 afişări Spania

Real Madrid s-a încurcat pe terenul echipei de pe locul 11 din La Liga, Leganes. În ultima partidă din etapa cu numărul 32, madrilenii au obţinut doar un punct, după ce au fost conduşi pe tabela de marcaj şi au restabilit egalitatea în repriza a doua.

Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 45, Jonathan Silva l-a lăsat fără replică pe goalkeeper-ul lui Real Madrid, Keylor Navas.

După pauză, Karim Benzema a reuşit să marcheze în poarta lui Cuellar, după a doua încercare şi a stabilit scorul final, 1-1.

"Ştim că nu mai jucăm pentru nimic anul ăsta. Ceea ce trebuie să facem este să încercăm. Ar trebui să jucăm mai bine cu jucătorii pe care îi avem oricât de slab ar fi sezonul. Trebuie să dăm mai mult, toţi. Echipa va fi din nou competitivă sezonul următor. Acum ne mai rămân şase meciuri, trebuie să muncim la antrenamente, la fel ca în această săptămână, şi trebuie să încercăm", a spus Zinedine Zidane, la finalul remizei cu Leganes.

Real Madrid este pe locul trei în clasament, la patru puncte de poziţia a doua, ocupată de Atletico Madrid. Barcelona este lider cu 74 de puncte.