Manchester City, calificare la pas în sferturile Cupei Angliei! Trupa lui Guardiola, victorie facilă în faţa a 10.000 de spectatori

16 feb 2019 2049 afişări Campionate Externe

În faţa a aproape 10.000 de spectatori, Manchester City a obţinut o victoria facilă contra celor de la Newport Town şi s-a calificat în sfertuile de finală ale Cupei Angliei. "Cetăţenii" lui Pep Guardiola au făcut spectacol, iar un "wonderkd" a reuşit o dublă!

City a câştigat cu 4-1, după golurile marcate de Phil Foden (75, 90), Leroy Sane (51) şi Ryiad Mahrez (90+4). Pentru gazde a marcat Amond în minutul 88.

Pep Guardiola a aliniat o formulă foarte aproape de formaţia standard de joc. Doar Bernardo Silva sau Sergio Aguero nu şi-au găsit loc în unsprezecele de start. City i-a avut în teren pe Ederson - Danilo, Stones, Otamendi, Zinchenko - Fernandinho - Mahrez, D.Silva, Foden, Sane - Gabriel Jesus.