Tenisul de masă şi-a ales cei mai buni sportivi! Care au fost sportivii anului şi cum arată primele 10 locuri

23 dec 2018 1795 afişări Tenis de masa
Tenisul de masă şi-a ales cei mai buni sportivi! Care au fost sportivii anului şi cum arată primele 10 locuri
GALERIE (10 de imagini) VEZI GALERIA

Sâmbătă, 22 decembrie 2018, Federaţia Română de Tenis de Masă i-a premiat pe cei mai buni sportivi români, în cadrul galei FRTM – ROMSTAL, care a avut loc la Buzău.

Locul I:

Bernadette Szocs

Ovidiu Ionescu

 

Locul II:

Elizabeta Samara

 

Locul III:

Andreea Dragoman

Cristian Pletea

 

Locul IV:

Echipa feminină de senioare – Elizabeta Samara, Bernadette Szocs, Daniela Dodean Monteiro, Irina Ciobanu, Adina Diaconu

 

Locul V:

Tania Plaian

Elena Zaharia

 

Locul VI:

Rareş Şipoş

 

Locul VII:

Camelia Mitrofan

Andrei Tomica

 

Locul VIII

Darius Movileanu

Iulian Chiriţă

 

Locul IX:

Bianca Mei-Roşu

 

Locul X:

Dragoş Bujor

Luca Oprea

 

Palmaresul sportivilor:

Bernadette Szocs: locul I – Top 16 Europa, Montreaux, Elveţia, locul V simplu feminin, locul V dublu feminin, locul V dublu mixt la Campionatele Europene Individuale Seniori, Alicante, Spania.

Ovidiu Ionescu: locul II simplu masculin, locul V dublu masculin, locul V dublu mixt la Campionatele Europene Individuale Seniori, Alicante, Spania.

Elizabeta Samara: locul III Top 16 Europala Montreaux, Spania, locul V dublu feminin la Campionatele Europene Individuale Seniori, Alicante, Spania, locul IX la Cupa Mondiala feminin, Chengdu, China.

Cristian Pletea: locul III simplu masculin, locul V echipe, locul V dublu masculin la Campionatele Mondiale  Juniori, Bendigo, Australia, locul II simplu masculin la Campionatele Europene U21, Minsk, Belarus, la locul III echipe masculin, locul III dublu masculin la Campionatele Europene juniori, Cluj-Napoca, România, locul I la TOP 10 Europa juniori, Vila Real, Portugalia, locul V la individual masculin, locul V echipă mixtă la Jocurile Olimpice de tineret, Buenos Aires, Argentina.

Andreea Dragoman: locul III simplu feminin, locul V echipă mixtă la Jocurile Olimpice de tineret, Buenos Aires, Argentina, locul III dublu fete la Campionatele Europene U21, Minsk, Belarus, locul III echipe feminin junioare 1, locul V simplu feminin junioare 1 la Campionatele Europene de juniori, Cluj-Napoca, România, locul II junioare 1 la Top 10 Europa, Vila Real, Portugalia, locul VI echipe feminin la Campionatele Mondiale de juniori, Bendigo, Australia.

Echipa feminină de senioare (Elizabeta Samara, Bernadette Szocs, Daniela Dodean Monteiro, Irina Ciobanu, Adina Diaconu): locul V la Cupa Mondială, Londra, Anglia, locul V la Campionatele Mondiale de echipe seniori, Halmstad, Suedia.

Tania Plaian: locul II simplu feminin junioare 1, locul III echipe feminin junioare 1, locul III dublu feminin junioare 1 la Campionatele Europene juniori, Cluj-Napoca, România, locul III junioare 1 la Top 10 Europa, Vila Real, Portugalia, locul VI echipe feminin la Campionatele Mondiale de juniori, Bendigo, Australia.

Elena Zaharia: locul 1 echipe feminin junioare 2, locul I simplu feminin junioare 2, locul III dublu mixt junioare 2 la Campionatele Europene de juniori, Cluj-Napoca, România, locul III junioare 2 la Top 10 Europa, Vila Real, Portugalia, locul 1 echipe feminin junioare 2, locul I simplu junioare 2, locul I dublu feminin junioare 2 la Campionatele Balcanice juniori, Zenica Bosnia şi Herţegovina, locul I echipe feminin, locul II simplu feminin, locul II dublu feminin la Campionatele Balcanice U21, Edirne, Turcia.

Rareş Şipoş: locul III simplu masculin juniori 1, locul III echipe masculin juniori 1, locul III dublu masculin juniori 1 la Campionatele Europene juniori, Cluj-Napoca, România, locul V echipe masculin, locul V dubu masculin la Campionatele Mondiale de juniori, Bendigo, Australia, locul III simplu masculin la Campionatele Europene U21, Minsk, Belarus.

Andrei Tomica: locul II dublu masculin juniori 2, locul III dublu mixt juniori 2 la Campionatele Europene juniori, Cluj-Napoca, România

Camelia Mitrofan: locul I echipe feminin junioare 2 la Campionatele Europene juniori, Cluj-Napoca, România, locul I echipe feminin junioare 2, locul I dublu feminin junioare 2, locul II dublu mixt junioare 2 la Campionatele Balcanie de juniori, Zenica, Bosnia şi Herţegovina.

Darius Movileanu: locul V simplu masculin juniori 2, locul II dublu masculin juniori 2 la Campionatele Europene de juniori, Cluj-Napoca, România

Iulian Chiriţă: locul IV la Euro Mini Champ’s, Schiltigheim, Franţa, locul I echipe masculin juniori 2, locul I simplu masculin juniori 2, locul I dublu masculin juniori 2, locul I dublu mixt juniori 2 la Campionatele Balcanice juniori, Zenica, Bosnia şi Herţegovina

Bianca Mei-Roşu: locul I Euro Mini Champ’s, Schiltigheim, Franţa, locul I la Top 14 Europa Mini Cadeţi, Blegny, Belgia

Luca Oprea: locul I Top 14 Europa Mini Cadeţi, Blegny, Belgia

Dragoş Bujor: locul III la Euro Mini Champ’s, Schiltigheim, Franţa, locul I echipe masculin juniori 2, locul II simplu masculin juniori 2, locul I dubu masculin juniori 2, locul II dublu mixt juniori 2 la Campionatele Balcanice juniori, Zenica, Bosnia şi Herţegovina.

Versiune selectată: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul S.C. WEB EDITING DEVELOPMENT SRL.