CAMPIONATUL NAŢIONAL DE ATLETISM Rezultatele la masculin

3 aug 2009 570 afişări Comentează şi tu Atletism
CAMPIONATUL NAŢIONAL DE ATLETISM Rezultatele la masculin CAMPIONATUL NAŢIONAL DE ATLETISM Rezultatele la masculin 16 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7958/4718382/3/bmv220777-resize.jpg

Din ultima încercare de calificare la CM din Berlin – CN de pe Dinamo – niciun băiat nu a izbutit să atingă baremul de accedere spre regalul din Germania. Dar în pofida acestui eşec, majoritatea probelor au adus dueluri strânse şi spectaculoase, care au făcut deliciul numărului restâns de spectaori prezenţi pe arena din Şos. Ştefan cel Mare.

Realizînd un tur de forţă, sprinterul Cătălin Câmpeanu a devenit cvadruplu campion naţional, cucerind de asemenea şi un argint. Iată principalele rezultate:

100 m
1 Cimpeanu Marian Catalin 85 S.C.M. Bacau 10.42 0.7
2 Ceici Paul Danut 83 CSM Craiova 10.64 0.7
3 Gherghiceanu Leonard 83 CS Farul C-ta 10.65 0.7

200 m
1 Cimpeanu Marian Catalin 85 S.C.M. Bacau 21.13 -0.6 1
2 Bobos Vasile 85 CSM Cluj Napoca 21.21 -0.6 1
3 Ceici Paul Danut 83 CSM Craiova 21.31 -0.6 1

 110 m garduri
1 Mihailescu Alexandru 82 C.S.A. Steaua Buc. 13.75 0.5
2 Punga Ionut 79 CSM Bucuresti 14.05 0.5
3 Baciu Aurel 85 C.S.M. Braila 14.54 0.5

400 m
1 Cimpeanu Marian Catalin 85 S.C.M. Bacau 47.47 1
T1 2 Geambazu Iulian 88 CS Farul C-ta 47.64 1
T2 3 Purcea Florin Cristian 91 CSSTr.Magurele-CSM Sf.Gheorg 48.07 1

400 m garduri
T1 1 Nagy Attila Csongor 88 CS Satu Mare 51.68 1
2 Tuca Constantin Bogdan 85 CS Farul C-ta 51.96 1
T2 3 Pascalau Paul Dan 91 LPS Cluj Napoca 53.16 2

800 m
1 Zaizan Ioan 83 C.S. Stiinta BC 1:47.14
2 Vorovenci Cristian 85 C.S. Stiinta BC 1:47.86
T1 3 Cirnaru Adrian Valentin 91 C.S.M. Pitesti 1:48.57

1500 m
T1 1 Preda George Daniel 91 CSS-CS Targoviste 3:44.47
2 Vorovenci Cristian 85 C.S. Stiinta BC 3:47.27
T2 3 Botezan Raul Bogdan 88 CSM Cluj-CSM Onesti 3:48.77

3000 m obstacole
1 Bogdan Mircea Florin 82 C.S.A. Steaua Buc. 8:37.38
T1 2 Ghinea Alexandru 89 CSM Craiova-CSU Resita 8:52.91
T2 3 Betej Daniel Ionut 87 CSM Craiova 9:08.06

5000 m
1 Ionescu Marius Viorel 84 CSM Craiova 14:05.25
2 Irimia Cristinel 84 C.S.A. Steaua Buc. 14:05.56
3 Enache Ionut Florin 82 C.S.M. Pitesti 14:08.93

10000 m
1 Ionescu Marius Viorel 84 CSM Craiova 30:12.75
2 Enache Ionut Florin 82 CSM Pitesti-CSA Steaua 31:04.48
T1 3 Farkas Lajos 90 ACS Ludus 31:33.91

Triplusalt
1 Anghel Marius Alin 86 CS Mus Cimpulung - CS Dinamo 16.53m 0.9
T1 2 Daianu Adrian Adel 87 CS Farul C-ta - CS Dinamo 16.28m 1.3
T2 3 Muscalu Radu Constantin 89 CSM BucurestiCSM Bucurest 15.51m 0.9

Prajina
T1 1 Cuciureanu Valentin Adrian 89 CSM Bucuresti 4.70m
2 Agoston Tiberiu 76 CSM Bucuresti 4.60m
T2 3 Kecskes Levente Zsolt 87 CSU-CSM Cluj 4.60m
4 Graur Cristian 79 CSM Bucuresti 4.40m

 Inaltime
1 Vasilache Stefan 79 C.S.A. Steaua Buc. 2.25m
T1 2 Donisan Mihai 88 CS Rapid-CSM Bucuresti 2.22m
3 Nagy Norbert Iosif 85 CSU-CSM Oradea 2.10m

M 4x100 m stafeta

1 CS Farul C-ta A 41.40 1
1) Draghici, Florinel Sorin 89 2) Daianu, Adrian Adel 87 3) Tuca, Constantin Bogdan 85 4) Gherghiceanu, Leonard 83
2 S.C.M. Bacau A 41.88 2
1) Feniuc, Ionut Bogdan 82 2) Cimpeanu Catalin 85 3) Vrinceanu, Vlad 92 4) Dancianu, Dan Valentin 86
T1 3 C.S. Olimpia Buc. A 42.16 1
1)    Moldovan, Danut Ion 91 2) Ciornei, Mihai 90 3) Bacescu, Ionut 88 4) Teofilescu, Doru Alexandru



4x400 m stafeta
1 S.C.M. Bacau A 3:14.85 1
1) Feniuc Ionut Bogdan 82 2) Dancianu Dan Valentin 86 3) Vrinceanu Vlad 92 4) Cimpeanu Marian Catalin 85
2 CS Farul C-ta A 3:15.44 1
1) Eftimie Paraschiv 89 2) Geambazu Iulian 88 3) Draghici Florinel Sorin 89 4) Tuca Constantin Bogdan 85
3 CSM Sf.Gheorghe A 3:16.47 2
1)    Rigo Ferencz 78 2) Halapciuc George 85 3) Nastase Florin 90 4) Purcea Florin Cristian 91

Lungime
1 Tudor Bogdan 70 C.S.A. Steaua Buc. 7.53m 1.0
2 Vasile Adrian 86 CS Farul C-ta 7.43m 0.1
3 Simion Danut Marian 83 C.S. Rapid Buc. 7.40m -0.6

Disc
1 Ursu Sergiu 80 CS DInamo Buc.-CS Farul C-ta 58.80m
T1 2 Gag Andrei Marius 91 CSM-LPS Arad 56.12m
T2 3 Grasu Mihai Liviu 87 CS Dinamo-CS Viitorul Vaslui 55.00m

Greutate
1 Popa Laurentiu Florin 84 CSM Giurgiu 18.36m
T1 2 Grasu Mihai Liviu 87 C.S. Dinamo Buc. 17.46m
3 Ursu Sergiu 80 C.S. Dinamo Buc. 16.47m

Ciocan
1 Sorescu Ion Cosmin 75 CSM Craiova 70.20m
T1 2 Alestar Andrei 87 CS Viitorul VS 65.86m
T2 3 Pop Adrian Cristian 88 C.S. Crisul Oradea 65.40m

Sulita 800 g
1 Bartha Levente Andrei 77 C.S.A. Steaua Buc. 73.29m
T1 2 Craescu Alexandru 89 S.C.M. Bacau 69.00m
T2 3 Neculau George Adrian 89 S.C.M. Bacau 63.94m

Versiune selectata: mobil / standard

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax Group.