Oferta a fost mult prea bună! VIDEO | Carlos Tevez şi-a luat adio în lacrimi de la Boca Juniors! Argentinianul va deveni cel mai bine plătit fotbalist din lume

19 dec 2016 14990 afişări Comentează şi tu Campionate Externe
Carlos Tevez a jucat pentru ultima dată în tricoul Bocăi Juniors în partida cu Colon Santa Fe, câştigată cu scorul de 4-1. În vârstă de 32 de ani, Tevez a primit o ofertă "de nerefuzat" din partea grupării Shanghai Shenhua, din China, unde va încasa un salariu record în lumea fotbalului: 40 de milioane de euro pe sezon.

Tevez a marcat un gol şi a oferit o pasă decisivă în partida Boca Juniors - Colon Santa Fe, scor 4-1, iar în momentul în care a fost schimbat, în ultimul minut al partidei, a izbucnit în plâns, conştient că e ultima partidă jucată pe "La Bombonera".
În vârstă de 32 de ani, Tevez revenise la Boca Juniors, echipa unde şi-a făcut junioratul şi la care a debutat ca profesionist, în vara lui 2015, deşi ar mai fi putut continua fără probleme în Europa, la cel mai înalt nivel, unde a evoluat cu succes la West Ham United, Manchester United, Manchester City şi Juventus.

Dorul de casă îl făcuse pe Tevez să revină la echipa de suflet, însă oferta chinezilor a fost mult prea bună pentru a fi ignorată. Astfel, Tevez şi-a luat adio de la fanii Bocăi Juniors cu lacrimi în ochi.