Victorie pentru ”naţionala lui Burleanu”! Cu cât s-a impus selecţionata de minifotbal a României în faţa Bulgariei

12 mai 2018 2214 afişări Comentează şi tu Nationala

În plin proces de pregătire pentru Campionatul European din Ucraina, ce va avea loc între 12 şi 18 august, naţionala de minifotbal a României s-a impus cu scorul de 3-0 într-o partidă amicală disputată în faţa Bulgariei. Cele două selecţionate se vor mai întâlni duminică, 13 mai, tot în cadrul unui meci amical.

Reprezentativa României condusă de selecţionerul Marius Miţu a deschis scorul cu un minut înainte de finalul primei reprize. Tricolorii şi-au mărit avantajul cu patru minute după pauză, şi au închis tabela cu două minute înainte de finalul partidei.

Lotul României pentru dubla împotriva Bulgariei:

Portari:
 - Răzvan Eftimie (Old Boys Bucureşti)
 - Florin Matache (Danco Prp Bucureşti)

Jucători:
 - Răzvan Radu (Tanzmannschaft Bucureşti)
 - Mircea Popa (Juventus Sibiu)
 - Ionuţ Şaron Chirică (Danco Pro Bucureşti)
 - Marian Ionuţ (CS Luceafărul Cluj)
 - Gabriel Tănase (Juventus Sibiu)
 - Radu Burciu (Tanzmannschaft Bucureşti)
 - Adrian Călugăreanu (Luxury Team Bucureşti)
 - Claudiu Vlad (Juventus Sibiu)
 - Bogdan Corman (Golden Boys Piatra Neamţ)
 - Sebastian Vasile (Tanzmannschaft Bucureşti)

România este în grupa B a Campionatului European din Ucraina, alături de Spania, Anglia, Israel şi Austria.