11 nov 2017 13227 afişări Comentează şi tu Nationala
Reacţia lui Hagi după egalul României cu Portugalia, 1-1 la tineret. Ce a spus "Regele" despre prestaţia lui Ianis Foto FRF

Antrenorul şi patronul Viitorului, Gică Hagi, spune că lipsa meciurilor se vede în jocul fiului său, Ianis, conform Digi Sport.

"Ianis a încercat, se vede că nu are ritm, nu are meciuri în picioare, dar şi-a dorit. A făcut un meci bun cât a putut să ducă", a spus Hagi.

Ianis Hagi a evoluat 65 de minute în meciu cu Portugalia U21, până când a fost înlocuit de Adi Petre. Decarul naţionalei a avut o şansă bun de gol în prima repriză, când a şutat la colţul lung, dar Pereira a respins cu vârful degetelor. În partea secundă a exagerat cu gesturile tehnice şi a fost înlocuit.

Răzvan Marin e altceva, i-a ajutat. Modestia lui, să vii să joci la U21, să ai un randament atât de bun, să ţii tot mijlocul terenului, bravo lui că are puterea asta mentală. Bravo lui pentru că şi-a ajutat colegii cu care a stat împreună. A crescut cu ei, va deveni un fotbalist mare", a adăugat antrenorul care l-a pregătit pe Marin la Viitorul.

Conform selecţionerului Daniel Isăilă, Răzvan Marin va merge la naţionala de seniori, pentru meciul amical cu Olanda. România U21 va juca marţi, în Ţara Galilor, al şaselea meci din preliminariile pentru EURO 2019.