România - Zimbru Chişinău 1-0. Hora a marcat singurul gol, Alibec a ratat un penalty

2 feb 2016 13205 afişări Comentează şi tu Nationala

România - Zimbru Chişinău 1-0 (Hora 1)

Echipa de start:
Silviu Lung Jr. - Benzar, Găman (Hodorogea 33), Săpunaru, Vătăjelu(Filip 46) - Ropotan, Nedelcearu (Mateiu 46) - Rotariu, Răduţ, Fl. Tănase (Enache 64) - Hora (Alibec 64)

Minutul 90: Final.

Minutul 79: Denis Alibec ratează o lovitură de pedeapsă obţinută tot de el.

Minutul 64: Schimbări la selecţionata divizionară. Au iesit Tănase şi Hora, au intrat Alibec şi Enache.

Minutul 46: A început partea secundă. Anghel Iordănescu apelează la modificări în primul 11. Au ieşit Vătăjelu şi Nedelcearu, au intrat Mateiu şi Steliano Filip.

Minutul 45: Pauză în Antalya

Minutul 33: Schimbare în selecţionata divizionară. A ieşit Găman şi a intrat Hodorogea. Din cauza unei accidentări, fundaşul Astrei nu mai poate continua.

Minutul 23: Cunha a reluat cu capul peste poartă o centrare venită din partea stângă.

Minutul 12: Silvliu Lung mai reţine o minge, trimisă modest, pe centrul porţii, de brazilianul Alex.

Minutul 7: Au şi moldovenii o situaţie periculoasă, dar şutul de la distanţă trece mult pe lângă poarta lui Silviu Lung.

Minutul 1: GOL ROMÂNIA! Ioan Hora, golgheterul Ligii 1 cu 12 goluri, profită de o greşeală mare în defensiva adversă, recuperează mingea şi deschide scorul după doar 28 de secunde de la primul fluier al meciului.

Minutul 1: A început meciul. Moldovenii au avut lovitura de start.

Naţionala României susţine marţi, 2 februarie, cel de-al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Antalya. După ce i-au învins cu 5-1 pe georgienii de la Torpedo Kuitasi, "tricolorii" vor juca în această seară (ora 18:00) în compania formaţiei moldoven Zimbru Chişinău.

Partida se va disputa pe terenul complexului Maxx Royal, acolo unde sunt cazaţi elevii lui Anghel Iordănescu.

Ultima partidă-test pe care o va susţine România în acest stagiu de pregătire se va disputa sâmbătă, 6 februarie, în compania bulgarilor de la FC Beroe Stara Zagora. Meciul se va disputa cu începere de la ora 17:00.