Că așa-i în tenis! Echipa lui Stoican, umilită de maghiari: Debrecen – Dinamo 6-0. Greșeli în lanț ale apărării dinamoviste

Că așa-i în tenis! Echipa lui Stoican, umilită de maghiari: Debrecen - Dinamo 6-0. Greșeli în lanț ale apărării dinamoviste

UPDATE: Dinamo a pierdut la scor amicalul cu Debrecen, meci programat în pauza prilejuită de meciul naționalei cu Insulele Feroe. Echipa lui Flavius Stoican a fost învinsă cu 6-0 de maghiarii de la Debrecen.

Apărarea „câinilor” a comis o serie de greșeli incredibile, primele trei goluri fiind primite pe axul central al defensivei, Nedelcearu și Machado fiind depășiți constant de Kulczar Tamas, autor a patru goluri.

Imediat după finalul meciului, Flavius Stoican și-a băgat jucătorii în ședință, nemulțumit fiind, evident, de prestația fotbaliștilor săi.

Kulczar Tamas înscrie al patrulea său gol în poarta lui Dinamo (min. 89).

Kulczar Tamas înscrie pentru a treia oară în acest meci, în minutul 67.

În minutul 53, jucătorii lui Debrecen au speculat o nouă gafă din defensiva lui Dinamo. Szakály a marcat.

În minutul 23, Kulczar Tamas reușește dubla. O nouă greșeală în apărarea lui Flavius Stoican

Mihelic majorează diferența în minutul 21. La fel ca la primul gol, acțiunea lui Debrecen s-a desfășurat frontal, printre cei doi stopperi ai lui Dinamo.

Kulczar Tamas deschide scorul în minutul 7. Debrecen a mai avut o ocazie importantă în minutul 3.

Dinamo profită de pauza provocată de meciul naționalei cu Insulele Feroe, contând pentru preliminariile Euro 2016, și a programat un meci amical în Ungaria împotriva celor de la Debrecen. Meciul de pe „Nagyerdei Stadion” din Debrecen va începe la ora 16:00 și va fi transmis în direct de Digi Sport 1.

Pentru acest amical, Flavius Stoican nu se va putea baza pe  Naumovski, Bunoza, Elhamed, Marius Niculae și Bilinski, însă în schimb vor reveni Bărboianu, Matei și Lazăr, jucători ce nu au fost incluși în lotul pentru meciul cu FC Brașov, piedut de „câini”, scor 0-1.

Debrecen e pe locul patru în acest moment în clasamentul din Ungaria, însă se poate lăuda cu șapte titluri în ultimii zece ani, în timp ce Dinamo ocupă poziția a 6-a în Liga 1.

Echipa de start a lui Dinamo: T. Marc – Bărboianu, R. Machado, Nedelcearu, Serginho – I. Șerban, Boubacar, M. Cristescu – C. Matei, M. Alexe, V. Lazăr.

Rezerve: Farnolle – Fai, Durimel, A. Marc, Patrick Petre, V. Costache, Gavrilă, Grozav.

Casa Regală a făcut anunțul. În ce stare se află Kate Middleton, de fapt
Chetă pentru un violator: cine a plătit, de fapt, milionul de euro care l-a scos pe Dani Alves din închisoare
Andreea nu este singura victimă a lui Mirel! Ce i-a făcut fostei iubite într-o criză de gelozie?!
Blonda care a uimit în finala Champions League din 2019 s-a reprofilat. Cu ce se ocupa acum tânăra
Câți bani cere Oana Zăvoranu pentru o apariție la TV. Cristi Brancu a dat-o de gol: „Habar nu am dacă îi dă cineva!"
Câți bani cere Oana Zăvoranu pentru o apariție la TV. Cristi Brancu a dat-o de gol: „Habar nu am dacă…
BANCUL ZILEI. Tatăl către Bulă: Ce mai e nou pe la școală, băiete?
Mărturia Alinei, mama fetiţelor de 2 şi 4 ani otrăvite de tată, în Spania. Stă zi şi noapte la mormântul lor.
Mărturia Alinei, mama fetiţelor de 2 şi 4 ani otrăvite de tată, în Spania. Stă zi şi noapte la mormântul…
Absolut HILAR! Cybertruck s-a făcut de TOT RÂSUL când a încercat să...
Cea mai frumoasă femeie din România i s-a destăinuit Anamariei Prodan! Cum a reacționat când și-a prins soțul înșelând-o