Programul "retro-Steaua" a eşuat? Stan a ignorat toate avertismentele şi îi pune în pericol visul lui Gigi Becali
Steaua va juca astăzi cel mai important meci amical din cantonamentul din Antalya contra ruşilor de la Kuban Kransodar. Moralul stelişilor este serios zdruncinat după ce au suferit două înfrângeri în ultimele meciuri amicale.
Cea mai proastă veste pentru Ilie Stan este însă accidentarea lui Alex Chipciu. Jucătorul venit de la FC Braşov are ruptură musculară şi va rata dubla manşă cu Twente din Europa League. Un fost antrenor al mijlocaşului a lansat acuzaţii extrem de dure la adresa lui Ilie Stan, văzut vinovat pentru această accidentare după ce a dus echipa în cantonamentul montan de la Poiana Braşov.
"Lui Ilie Stan nu pot să-i găsesc nicio scuză. El şi-a făcut-o cu mâna lui. Aşa îi trebuie dacă vine el şi face pe filozoful şi readuce în actualitate cantonamentele montane din Poiana Braşov", a spus acesta sub protecţia anonimatului. Interlocutorul ProSport susţine că stagiul montan de la Poiana Braşov e principala cauză a problemelor musculare ale steliştilor şi avertizează că vor urma şi alte accidentări.
Chipciu nu este singurul accidentat din lotul Stelei. Ionuţ Năstăsie, marea speranţă a roş-albaştrilor, a suferit şi el o ruptură musculară.
La problemele Stelei a contribuit din plin şi Victor Piţurcă. Fotbaliştii convocaţi în cantonamentul echipei naţionale, Tătăruşanu, Chiricheş, Chipciu, Tănase şi Gardoş au revenit foarte obosiţi de la lot din pricina intensităţii antrenamentelor lui Piţi.
Metodele de pregătire ale Stelei au fost criticate de Gabi Balint şi MM Stoica. Sprinturile prin nămeţi ale roş-albaştrilor au fost ironizate şi de Diego Longo, preparatorul fizic al Rapidului: "Fotbalul se joacă pe teren, iar fotbaliştii trebuie să se pregătească tot pe teren. Dacă antrenam schiori îi duceam la munte şi-i pregăteam pe zăpadă", a spus Diego Longo pentru ProSport.
Ilie Stan a mai primit un avertisment, prin intermediul ProSport, legat de alegerea antrenorului de a duce echipa în zăpada din Poiana Braşov, apoi la temperaturi de plus 10-15 grade, în Antalya. "Chiar dacă se odihnesc aşa cum trebuie, jucătorii vor acuza o stare avansată de oboseală, plus senzaţia de somnolenţă. Totul se întâmplă de la variaţia bruscă de temperatură, iar asta s-ar putea simţi pe teren, la meciul cu olandezii", spunea medicul citat de ziarul nostru.
Meciul tur cu Twente este programat pe 16 februarie pe National Arena. Gigi Becali este convins că echipa sa va trece fără probleme de olandezi, marele său vis fiind finala Europa League, ce va avea loc la Bucureşti.


















te intereseaza jokuri browser in care potzi transforma moneda virtuala in bani reali???...daca da...viziteaza siteul http://freegames4money.weebly.com.....6 jocuri absolut gratuite, de departe cel mai tare este cel din stanga sus... clik pe imagini, completati formularele, login si have fun
ACEASTA ECHIPA A STELEI ESTE O PATA DE RUSINE PE OBRAZUL INDELUNGATEI ISTORIE A CELEI MAI GALONATE ECHIPE DIN ROMANIA .NU AU CE CAUTA IN ACEASTA ECHIPA:NILA,CIOARA ,BALAN .micutul PARVULESCU, s.aSI MAI CRED CA NU AVEM NICI ANTRENOR!!!
multamuiesubprotectia anonimatului.sintetidecacaojurnalistidekkt
CONCURS !!!
CASTIGA UN TRICOU CU JUCATORUL TAU FAVORIT(MESSI,RONALDO,ROONEY,etc)
PRINTR-UN SINGUR VOT!
PENTRU DETALII INTRA PE
WWW.SPORT-ER.COM
@sorin: Las~ca-i bine asa!