Petrolul speră după egalul cu CFR! Jerry Gane: "Cred, trebuie să credem! Avem nevoie şi de o minune"

21 mar 2016 1723 afişări Comentează şi tu Liga 1

Jerry Gane a debutat cu dreptul pe banca tehnică a Petrolului şi a obţinut un punct în deplasarea de la Cluj, cu CFR, scor 0-0.

Tehnicianul prahovenilor spune că va spera în salvarea retrogradare atât timp cât vor exista şanse matematice. "Avem nevoie şi de o minune", spune fostul atacant, care speră ca remiza de la Cluj să reprezinte momentul de cotitură pentru echipa sa.

Cu 11 etape înainte de finalul sezonului, Petrolul are 5 puncte în clasament, cu 11 mai puţine decât FC Voluntari, ocupanta locului 6 din play-out, care ar asigura prezenţa la barajul pentru evitarea retrogradării.

"A fost primă o repriză echilibrată, iar în a doua repriză ei au avut mai multe ocazii şi ne-au dominat

E clar că e un punct pentru moral. Noi nu vom ceda şi vom lupta până la capăt. Putem mai mult, dar am avut momente în care am suferit astăzi. O să încercăm să reglăm problemele pe parcurs.

Mai sunt şanse teoretice să ne salvăm şi eu cred, trebuie să credem. E nevoie şi de o minune ca să ne salvăm şi de mai mult noroc. Cu sprijinul suporterilor sper să mai recuperăm puncte. Următorul meci e la Timişoara şi sper să-l câştigăm.