Patrik Petre a reuşit primul gol la Sepsi OSK! Fotbalistul problemă al lui Dinamo a marcat superb din lovitură liberă | FOTO cu execuţia şi mesajul pentru colegii din Ştefan cel Mare

28 iul 2017 11802 afişări Comentează şi tu Liga 1
Patrik Petre a reuşit primul gol la Sepsi OSK! Fotbalistul problemă al lui Dinamo a marcat superb din lovitură liberă | FOTO cu execuţia şi mesajul pentru colegii din Ştefan cel Mare 3 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/16652148/2/patrickpetre2.png

Patrick Petre a reuşit să marcheze primul său gol în tricoul lui Sepsi OSK, iar reuşita a fost una specială. Totuşi, echipa sa a pierdut fără drept de apel în faţa Botoşaniului, scor 1-5.

Evoluţiile lui Patrick Petre au devenit mult mai bune, după ce acesta a prins mai multe minute în tricoul lui Sepsi OSK, fiind împrumutat un sezon la Sfântu Gheorghe de la Dinamo.

După ce a reuşit să paseze decisiv în partida cu Juventus Bucureşti din etapa a doua, acum fiul lui Florentin Petre a marcat superb din lovitură liberă. În minutul 89, Papsys a obţinut o lovitură liberă din marginea careului, iar Patrik şi-a asumat execuţia. Fotbalistul problemă de la Dinamo a tras plasat de la 25 de metri şi l-a învins pe Niczuly.

A fost singurul gol înscris de Sepsi OSK în partida de la Botoşani.

"Degeaba am înscris. E o înfrângere ruşinoasă pentru noi, trebuie să uităm de acest meci. Eu rămân în fiecare zi după antrenament şi execut lovituri libere, cornere...nu e o întâmplare acest gol.

M-am acomodat foarte repede aici, sunt sigur că voi juca în continuare 90 de minute"
, a declarat Petre la Dolce Sport, după meci.

Mijlocaşul a vorbit şi despre confruntarea dintre Dinamo şi Athletic Bilbao şi a precizat că le ţine pumnii colegilor săi din Ştefan cel Mare, fiind convins că aceştia pot realiza surpriza în Spania.

"M-am uitat la tot meciul lui Dinamo. A fost foarte frumos, mai ales că Dinamo nu a mai jucat în Europa de mult timp. Eram nerăbădător să înceapă meciul, de dimineaţă, când m-am trezit. A fost o repriză secundă senzaţională. Dacă vor juca aşa, pot să producă o minune la Bilbao.

Eu sunt dinamovist înrăit şi cel mai mult îmi place să joc acolo. Dacă mă vor înapoi, voi da tot ce am mai bun din mine", a mai spus Petre, citat de Digi Sport.