Numărul abonaţilor la meciurile Stelei s-a înjumătăţit!
Mai sunt 10 zile până la primul meci de pe teren propriu al Stelei, însă fanii roş-albaştrilor nu se înghesuie pentru un loc în tribunele din Ghencea.
Abonamentele pentru sezonul 2008-2009 s-au pus în vânzare în urmă cu o lună, timp în care doar vreo 3.500 de suporteri stelişti au trecut pe la casele de bilete. Cifra nu este de natură să-i mulţumească pe oficialii clubului, care s-ar fi aşteptat la o reţetă financiară sporită, peste încasările din stagiunile anterioare. „Vindem în jur de 160 de abonamente pe zi, medie care am dori să crească odată cu apropierea începutului de sezon. Sperăm că faţă de anul trecut vom avea mai mulţi abonaţi“, ne-a declarat vicepreşedintele Stelei, Iulian Ghiorghişor.
Reduceri la jocurile internaţionale
Cu scopul de a stimula interesul fanilor, conducerea le-a promis abonaţilor facilităţi privind achiziţionarea tichetelor de intrare la meciurile din cupele europene. „Vor fi reduceri substanţiale, la fel ca la meciul de sâmbătă, cu Roma, unde abonaţii beneficiază de o reducere de 20 la sută“, a adăugat Ghiorghişor.
288 de abonamente „Family“
Faţă de anul trecut, noutatea introdusă de clubul Steaua este pachetul „Family“, care le permite familiilor achiziţionarea abonamentelor cu o reducere de 10 la sută. „Aceste tichete sunt disponibile doar pentru sectorul 24, de la tribuna a doua. Deocamdată, s-au vândut 288 din totalul de 594 disponibile“, a încheiat „vicele“ roş-albaştrilor.
2 august este data la care Steaua va juca primul meci oficial pe teren propriu, contra lui FC Braşov
5.893 de abonaţi a avut Steaua în sezonul 2007-2008
3.527 de abonamente a vândut Steaua până ieri pentru sezonul 2008-2009


Fanii roș-albaștrilor nu s-au înghesuit până acum să cumpere abonamente

















3500 de oligofreni, astai o recunosc pe fatza....
s-a nascut fenomenul nebunul si nebunii sai ...........