Ai o problemă de ordin tehnic?
Scrie-ne la

Ai o propunere?
Scrie-ne la
Liga 1 | Urziceni - Vaslui 1-1/ Porumboiu rupe lanţurile
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess

"Noi am jucat pe o primă nesimţită, nu o spun că se sparge televizorul, iar Unirea pe o bere! Am 14 nesimţiţi"

După ce la deplasarea de la Lille Vasluiul a fost dezavantajată clar de arbitraj, acum finanţatorul Adrian Porumboiu a avut parte din nou de decizii controversate împotriva echipei sale. În prima repriză, când scorul era de 0-0, patronul moldovenilor a sărit ca ars la o fază la care Galamaz atinsese mingea cu mâna în propriul careu. Din mijlocul tribunei 0, unde stătea, Porumboiu a sunat imediat pe cineva care i-a confirmat că a fost penalty, după care a strigat la directorul sportiv Cătălin Popa, care se afla pe bancă:

"A fost henţ clar! Clar! Am avut penalty! Dar ar fi penibil să mă iau de arbitraj când noi nu am jucat nimic", a spus Porumboiu, la digisport.

Revenind la meciul propriu-zis, Porumboiu a ţinut să îi felicite pe ialomiţeni pentru jocul prestat şi să îşi pună, totodată, la zid jucătorii săi.

"E păcat că această echipă se destramă. Ne-au dat o lecţie. FC Vaslui a jucat pe o primă nesimţită, nu o spun că se sparge TV-ul, iar Unirea cred că nici pe o bere. Jucătorii mei au fost nişte nesmiţiţi, să le fie ruşine. Am 14 nesimţiţi în echipă, dar vor primi de acum încolo ce merită. După meci am intrat în vestiarul Unirii şi i-am îmbrăţişat pe baieţi. Nu înţeleg cum au putut juca bulgarii: Ghencev parcă era o babă fără dinţi. Mi-ar plăcea să am o echipă ca cea de la Urziceni, o echipă care este creaţia lui Dan Petrescu. Domnul Caro e antrenor, e treaba lui ce face, să antreneze echipa. Nu e vorba de clauză, nu de asta nu îl dau afară.", a conchis Porumboiu.

"Zi-i să-l bage pe Sânmărtean!"
Nervos, la scorul de 2-0 pentru Unirea, Adrian Porumboiu a răbufnit. L-a strigat pe Cătălin Popa de pe bancă şi i-a transmis: "Zi-i lu ăla (n.r. - Lopez Caro) să-l scoată pe Adailton şi să-i bage pe Sânmărtean sau Bello!". Se întâmpla în minutul 65. În minutul 72, au intrat Bello şi Sănmărtean, înlocuindu-i pe Adailton şi Milisavljevic.

Iar s-a cerut demisia lui Caro
Partida de la Urziceni n-a prezentat prea mare interes pentru public, la meci fiind prezenţi aproximativ 200 de suporteri. Printre ei s-a aflat şi o micuţă galerie vasluiană, numărând circa 30 de inşi. Aceştia s-au concentrat mai puţin pe încurajarea favoriţilor, principala lor preocupare fiind solicitarea demisiei lui Lopez Caro. De altfel, ei au şi afişat un banner pe care scria: "Vaya!" (n.r. - în spaniolă, "Du-te!"). În repriza a doua, fanii moldoveni au mai scos un mesaj pe care se putea citi: "Nu poţi fi profesionist cu fiul nutriţionist", trimitere la faptul că Lopez Caro şi-a adus băiatul de 19 ani pe post de nutriţionist la echipă.

Fii primul care află ultimele ştiri din sport direct pe telefonul tău mobil! m.prosport.ro

Cuvinte cheie: vaslui, urziceni, vaslui porumboiu
Aboneaza-te la:
Email
RSS
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess
Comentarii / 30 comentarii
Comentează
  • Scorul a fost 2-1 pentru Unirea Urziceni si nu 1-1, cum gresit ati trecut in titlu.

    suporter
  • ce teapa si-a luat Porumboiu cu panarama asta de Caro! E doar un fomist care sta pt clauza la Vaslui, altfel ar pleca, asa fac caracterele adevarate cand vad ca nu merge treaba!

    suporter
  • de la ce s.a luat cu " Nu poti fi profesionist cu fiul nutritionist " ?..........cu respect

  • Cele mai bune predictii sportive doar pe professionaltipsters.com

  • Porumbelule daca vrei liga campionilor baga tata banii la Galati ca aici avem fotbalisti de rasa nu panarame aduse din Brazilia si Bulgaria, sigur vei luat campionatul 10 ani la rand de acum incolo ca avem 20 de grupe de juniori care mai de care mai talentat , pacat ca a murit nea Zoli David 78 de ani, asta se ducea prin scoli si cu ochii lui de cunoscator stia din prima care ajunge fotbalist, asa a murit , pe drumuri cautand talente pentru clubul Otelul !

    suporter Oţelul Galaţi
  • asa cum iti asterni asa si dormi io sunt rapidist si vreau sa-i spun lui porumboiu: Porumboiule sunt fericit ca ai luat teapa toata lumea e fericita ca ai luat teapa toti rapidistii suntem fericiti ca ai luat la *.

    suporter Rapid
  • @moldoveanu': chiar asa tata cine sunt astia care spun ca sunt ziaristi si vezi doamne au si drepturi !!!

    suporter Steaua Bucuresti
  • @georgel: la cata minte aveti nu va trebuie minte sa fiti fericiti !!! vedeti ca alea 3 puncte de la gazu' le dati etapa viitoare la cfr !!!

    suporter Steaua Bucuresti
  • pai trebuiau sa-i scrie VETE , nu vaya..................d´´aia nu intelege spaniolu :)))))))))

    suporter Steaua Bucuresti
  • Referitor la:
    "Noi am jucat pe o primă nesimţită, nu o spun că se sparge televizorul, iar Unirea pe o bere! Am 14 nesimţiţi"
    Domnule Porumboiu nu jucatori sunt de via, ci Dumneavoastra care a-ti angajat un antrenr slab, vare nu stie sa antreneze, asa ca, sunteti principalul vinovat, va-ti lasat pacalit de niste smecheri, care au vrut sa va stoarca de bani, asa ca schimbati staful tehnic acum.

    suporter
Comentează articolul

Redactorii Prosport.ro isi rezerva dreptul de a modera comentariile. Sustine-ti echipa si punctul de vedere, dar nu ca pe stadion. Si in limita a 1.000 de caractere.

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat!

NOU! Ai un gravatar? Scrie în formular adresa de email asociată, şi comentariul tău va ieşi în evidenţă.
(adresa de email nu va fi făcută publică)
suporter al echipei:
Stiri comentate in ultimele 24H
490
166
138
107
97
BusinessMagazin.ro
Cele zece slujbe care nu vor dispărea niciodată - GALERIE FOTOCele zece slujbe care nu vor dispărea niciodată - GALERIE FOTO

Unele meserii vor dispărea în următorii zece ani, dar tehnologia pare să nu îi afecteze pe cei cu studii în...

Cele mai neobişnuite ceasuri din lume - GALERIE FOTO
52 de lucruri utile pe care trebuie neapărat să le ştii - GALERIE FOTO
CSID.ro
Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)

Regimul alimentar trebuie să excludă carbohidraţii rafinaţi: zahăr alb sau brun, produsele de cofetărie şi...

Pentru 7 din 10 români sexul bun înseamnă sănătate (21:00)
Ai probleme cu inima? Înainte de medicamente, alege să-ţi schimbi...
Apropo.ro
Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)

Iată continuarea predicţiilor prezentate ieri, scrise acum 100 de ani de un fost inginer al Căilor Ferate...

Se linge de jos în sus, până ajungi la Iisus! (Poze)
Cum să faci un avion propulsat de... muşte!
ProTVMagazin.ro
Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!

Pe alte meleaguri, vedetele stau în continuare dezbrăcate la soare. Una dintre ele este fiica Ornellei Mutti,...

Filmuleţ XXX Silvina Luna: “N-am avut orgasm când am făcut sex în...
Cele mai scandaloase poze “scurse” ale unui supermodel
Sexgen.ro
Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?

Seara începuse promiţător. Băutură era destulă. Voia bună a descălecat la întâlnirea cu tineretul. La...

Cum comunică femeile, cum comunică bărbaţii – partea I
Imbunatateste-ti abilitatile de a face cunnilingus! – partea 1
Showbiz.ro
Pentru un weekend sănătos!Pentru un weekend sănătos!

Cea mai aşteptată zi a săptămânii a sosit. Hai să ne bucurăm de un sfârşit de săptămână de vis!

Are 29 de ani şi este virgină!
Pe timp de ploaie!
Descopera.ro

				
				Ce fel de femei preferă bărbaţii?				
			Ce fel de femei preferă bărbaţii?

Când vine vorba de găsirea unor partenere, bărbaţii nu apreciază neapărat farmecul...

Un dinozaur cu „braţe extrem de mici” a fost descoperit...
Dorinţa de a cuceri Everestul duce la formarea unor cozi de...
Tare.ro

				
				Clienta fara chiloti pe ea (01:00)				
			Clienta fara chiloti pe ea (01:00)

 O surpriza "placuta" pentru baiatul care livreaza pizza

Esti un tip al naibii de norocos (02:37)
Daca a vrut sa testeze portbagaju, a ajuns sa testeze si...
Travel.Descopera.ro
O oră pe TamisaO oră pe Tamisa

Între Big Ben şi Turnul Londrei, Tamisa taie malurile într-un unghi larg, cotind dreapta chiar...

Lungul drum spre Lhasa. Ultimul episod: mititel, înfăşăţel
Stuttgart – domeniul Mercedes
OneMagazine.ro


Topul celor mai "hot" femei din lume
Topul celor mai "hot" femei din lume

Fotomodelul Bar Rafaeli, fosta iubită a actorului american Leonardo DiCaprio, ocupă prima poziţie în topul...

Topul celor mai elegante decenii
Valul feminin din cinematografie