Minune! S-a trezit Bokila! Dinamo a învins formaţia lui Bănel Nicoliţă. Ce echipă a aliniat Miriuţă

6 oct 2017 16604 afişări Comentează şi tu Liga 1

Dinamo Bucureşti a câştigat, vineri, meciul amical cu formaţia cipriotă Aris FC Limassol, scor 2-1 (1-0) pe stadionul din Ştefan cel Mare, prin golurile marcate de Loteteka Bokila, în minutele 21 şi 86.

Unicul gol al oaspeţilor a fost marcat de Bănel Nicoliţă, în minutul 69. La ciprioţi mai evoluează Marius Alexe, Alex Ioniţă I şi Andrei Radu, dar ultimul se află, în această perioadă, la echipa naţională de tineret.

Pentru echipa antrenată de Vasile Miriuţă au evoluat: Brănescu (70 Muţiu) – Romera (62 Corbu), Dudea, Katsikas (86 R. Grigore), St. Filip (70 M. Oliva) – Mahlangu, Nascimento (46 I. Şerban) – I. Gheorghe (46 Fl. Vasile), Rivaldinho (77 Longher), Salomao – Bokila.

Încasările meciului disputat pe arena din Ştefan cel Mare vor fi donate suporterului Dan Cucu, bolnav de cancer. Partida a fost urmată de o licitaţie pentru tricourile purtate vineri seară de fotbaliştii ambelor echipe.