Merita Alibec al doilea galben? "A venit cu talpa sus, direct pe gleznă". Ce a spus "victima" atacantului imediat după FCSB - Botoşani 2-0

28 aug 2017 2839 afişări Comentează şi tu Liga 1
Merita Alibec al doilea galben? "A venit cu talpa sus, direct pe gleznă". Ce a spus "victima" atacantului imediat după FCSB - Botoşani 2-0 Sursa foto: Dolce Sport 2 imagini http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/401/581/7946/16708273/2/alibecburca1.jpg

Denis Alibec a fost schimbat după numai o repriză, în meciul cu FC Botoşani, scor 2-0, după ce a fost avertizat cu cartonaşul galben de Sebastian Colţescu şi a fost iertat de cel de-al doilea câteva minute mai târziu.

Adversarul direct al lui Alibec a fost Andrei Burcă, cel care a venit cu jambiera sfâşiată la reacţiile de după partidă. Iniţial, atacantul FCSB-ului a văzut galbenul în minutul 41, pentru un fault dur asupra lui Burcă, ca mai apoi să fie iertat de Colţescu. Alibec l-a călcat direct pe gleznă pe fotbalistul modlovenilor, iar urmele au fost vizibile.

La finalul partidei, Burcă a avut câteva nemulţumiri la adresa lui Sebastian Colţescu şi a vorbit despre înfrângerea cu FCSB: "Am jucat mingea, iar Alibec a venit cu talpa sus, direct pe gleznă. Arbitrul mi-a spus că a intrat la minge. Suntem prea mici, ne vedem de treaba noastră. Am jucat bine azi, am avut şi ocazii, dar am întâlnit o echipă bună, care ne-a dominat", a declarat Andrei Burcă la Dolce Sport.

Pentru a nu fi eliminat, Dică a luat imediat decizia de a-l schimba pe Alibec, iar atacantul nu a mai ieşit de la vestiare, locul său fiind luat de Harlem Gnohere.

FCSB s-a impus cu 2-0 în faţa lui FC Botoşani, după super golul lui Constantin Budescu din lovitură liberă şi reuşita parabilă a lui Florin Tănase.

Sursa foto: Dolce Sport