Ai o problemă de ordin tehnic?
Scrie-ne la

Ai o propunere?
Scrie-ne la
Liga 1 | Revin bonusurile „trei în unu” la Dinamo. Suma creşte în derby-uri
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess

Megaprime pentru "câini" 5 victorii, 450.000 de euro!

Dinamo pleacă cu şansa a opta în lupta pentru cucerirea titlului de campioană. Mici pe hârtie, șansele de reușită cresc în viziunea lui Cristi Borcea, dacă roş-albii vor avea un start perfect de retur.

Inclusiv ieri, preşedintele executiv al "câinilor" estima că "primele trei etape vor fi cruciale pentru Dinamo". De aceea, oficialul a pregătit pentru fotbalişti un bonus consistent pentru cele nouă puncte puse în joc, banii, este vorba de 150.000 de euro pentru toată echipa, urmând să fie livraţi la pachet .

Potul devine dublu în meciurile cu CFR şi Steaua
Planul şefului din "Ştefan cel Mare" merge însă şi mai departe. În cazul unor succese pe linie cu Universitatea Craiova, Internaţional şi Ceahlăul, elevii lui Ţălnar s-ar putea îmbogăţi, pentru că vor urma partidele decisive de la Cluj cu CFR şi derby-ul cu Steaua.
Şi dacă vor repeta rezultatele din turul campionatului, atunci când au trecut cu acelaşi scor, 1-0, de rivalele lor, titularii vor primi dublul sumei stipulate pentru primele trei etape de campionat, adică 300.000 de euro!

Ori la bal, ori la spital
Strategia pare să fie pe placul tuturor factorilor de decizie din "Ştefan cel Mare", care se ghidează după dictonul: "La finalul etapei a cincea vom şti dacă mai avem sau nu şanse la titlu".
Concret, Dinamo încearcă în birouri o strategie de tipul totul sau nimic, forţând prin acordarea de bonusuri consistente sporirea la maximum a şanselor, altfel destul de scăzute, la ocuparea primei poziţii în clasament.


Strategia a funcţionat în 2007
Măsura de a le propune fotbaliştilor prime mai mari decât cele obişnuite, dar care să se acorde numai după ce echipa învinge mai multe meciuri la rând, a fost tot o idee "marca Cristi Borcea". La începutul sezonului 2006-2007, ultimul în care "câinii" au luat titlul, oficialul a brevetat sistemul "prime la pachet" după trei victorii consecutive. Mai mult, acţionarul a dispus şi acordarea de bonusuri în cazul în care roş-albii câştigau la minimum trei goluri diferenţă!

20 de mii de euro este cuantumul celei mai mari prime anunţate pentru o victorie internă, fiind acordată la finalul meciului câştigat de Dinamo în Ghencea, în 2007 (4-2)

7 puncte are Dinamo de recuperat faţă de ocupanta primului loc în clasament, CFR Cluj

TRANSFERURI Varga în vizor! mai vin un ceh și un sârb
Dinamo încearcă pe ultima sută de metri să se întărească. Două posturi sunt vizate, cel de fundaş dreapta şi cel de mijlocaş stânga. Pentru zona stoperilor, "câinii" au doi fotbalişti pe listă: este vorba de un ceh, Martin Zivny în vârstă de 28 de ani, dar şi de un sârb. Cei doi vor ajunge azi la București, Nicolae Badea ocupându-se de perfectarea înţelegerilor. Pentru banda stângă, "roş-albii" îl urmăresc pe Ahmed Hassan de la Dunajka Streda. Unele surse spun chiar că Cristi Borcea încearcă pe ultima sută de metri să-l direcţioneze pe Dacian Varga (foto) spre Dinamo.

REVENIRE Au întârziat o oră
Dinamoviştii au revenit ieri în ţară, cu mai bine de un ceas întârziere faţă de ora stabilită iniţial. Cornel Ţălnar a explicat motivul: "Am întârziat din cauza vremii nefavorabile din Antalya. Nu au fost alte probleme în timpul zborului". De la aeroport, roş-albii au plecat direct la casele lor, unde vor putea sta până la finalul săptămânii, ei având trei zile libere "cadou" din partea staff-ului tehnic.

Fii primul care află ultimele ştiri din sport direct pe telefonul tău mobil! m.prosport.ro

Aboneaza-te la:
Email
RSS
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess
Comentarii / 1 comentariu
Comentează
  • Bine gandit dar intrebarea este:Avem echipa pentru aceste rezultate????? Raspunsul meu este NUUUU. De ce veti intreba? 1. Nu avem portar de valoare(greseste cand ti-e lumea mai draga) 2.Nu avem fundasi de valoere(Moti nu mai joaca nimic,Tamas a plecat,Goian are uu joc bun,cinci rele) 3.Nu avem un coordonator de joc(se incearca ceva cu N Doye)dar degeaba.4 Achizitii PAUZAAAAAAAAAA Luatii domne pe Varga si pe T Balan ca-s tari (au demonstrat in CL),aduceti un fundas de valoare(se vorbea de cel din Spania) si pentru Dumnezeu aduceti un ANTRENOR ca Talnar(respect pentru el ca jucator) nu are fata si fler pentru asa ceva,el merge la Dinamo 2.Dar sa dea Domnu sa ma insel eu si sa realizeze DINAMO ceea ce vrem cu totii CAMPIONATUL

Comentează articolul

Redactorii Prosport.ro isi rezerva dreptul de a modera comentariile. Sustine-ti echipa si punctul de vedere, dar nu ca pe stadion. Si in limita a 1.000 de caractere.

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat!

NOU! Ai un gravatar? Scrie în formular adresa de email asociată, şi comentariul tău va ieşi în evidenţă.
(adresa de email nu va fi făcută publică)
suporter al echipei:
Stiri comentate in ultimele 24H
129
127
71
42
41
BusinessMagazin.ro
Locuri de pe planetă care-ti taie respiraţia (III) - GALERIE FOTOLocuri de pe planetă care-ti taie respiraţia (III) - GALERIE FOTO

Minuni naturale sau făcute de mâna omului se regăsesc deopotrivă în preferinţele călătorilor.

Un angajat Dacia din Maroc câştigă de două ori mai puţin faţă de...
Acasă la Dacia Lodgy (GALERIE FOTO)
CSID.ro
10 rochii super-sexy pentru Ziua Îndrăgostiţilor (22:00)10 rochii super-sexy pentru Ziua Îndrăgostiţilor (22:00)

Pentru că se apropie Sfântul Valentin sau Ziua Îndrăgostiţilor, probabil că îţi doreşti o seară specială...

09/02/12 Vă este foame mereu? Mergeţi la medic pentru măsurarea...
În jurul lumii: experienţe intense în 2012 (22:00)
Apropo.ro
Bancuri cu Bula: Vezi Top 10 bancuri haioase cu Bula!Bancuri cu Bula: Vezi Top 10 bancuri haioase cu Bula!

Bula este un important personaj fictiv al umorului romanesc. El a fost "creat" in timpul regimului comunist al lui...

Omul din zăpadă
Tu ai pune asemenea fotografii în albumul de nuntă?
ProTVMagazin.ro
Serialul în care toată lumea face sex explicit! (scene de making of)Serialul în care toată lumea face sex explicit! (scene de making of)

Iată imagini de la turnarea celui mai “excitant” serial din istoria televiziunii, în care protagoniştii,...

Sâni de Cartea Recordurilor! Vedete topless terifiante
Noelia Rios, cea mai celebră virgină din Argentina, este nudistă...
Sexgen.ro
Ponturi pentru masturbarea masculinaPonturi pentru masturbarea masculina

Barbatii nu sunt foarte inventivi cand vine vorba de masturbare.

Dimensiunea medie a penisului a fost stabilita oficial!
6 lucruri pe care trebuie sa le stii despre sexul anal
Showbiz.ro
Gemma Massey, cea mai bine plătită siliconatăGemma Massey, cea mai bine plătită siliconată

Contează că este operată sau ce ştie să facă în pat?

5 lucruri pe care nu le stiaţi despre Adina (Heaven)
Puicuţele Nuts te invită la joacă în pat
Descopera.ro

				
				Descoperire surprinzătoare: romanii foloseau cămile în nordul Europei				
			Descoperire surprinzătoare: romanii foloseau cămile în nordul Europei

Doi arheologi belgieni au făcut o descoperire inedită, ce pare să sugereze că romanii...

Cheia vieţii lungi: optimismul şi gândirea pozitivă
Proiect grandios în Azerbaijan: zgârie-nori de 1.050 metri...
Tare.ro

				
				Domnisoara... i-a mai apleaca-te odata! (02:40)				
			Domnisoara... i-a mai apleaca-te odata! (02:40)

 O brazilianca i-a innebunit pe toti cand s-a aplecat

Hai in pat... ce mai stai? (00:13)
Fratele negresei cu scortisoara a damblagit si el! (03:40)...
Travel.Descopera.ro
“Grădina Europei” – domeniul Lednice - Valtice“Grădina Europei” – domeniul Lednice - Valtice

La mică depărtare de România, un domeniu aristocratic a dobândit, pe merit, numele de...

Qutb Minar – minaretul din Delhi
Roma artistică
OneMagazine.ro


De pe pârtie la SPA - Cinci recomandări de destinaţii schi & SPA
De pe pârtie la SPA - Cinci recomandări de destinaţii schi & SPA

Cinci recomandări de destinaţii schi & spa, pentru ca din vacanţa de iarnă să rămâneţi cu amintirea...

Inainte de a fi celebre: Modelele Victoria’s Secret fara machiaj
Top vedete cu cel mai frumos posterior