Ai o problemă de ordin tehnic?
Scrie-ne la

Ai o propunere?
Scrie-ne la
Liga 1 | Patronul l-a demis prin sms
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess

"Îmi pare rău! Mai mult ca niciodată!" Vezi ce a scris Mititelu în SMS-ul pentru Ţicleanu!

Aurel Ţicleanu a făcut public unul dintre SMS-urile pe care le-a primit de la patronul Universităţii Craiova, Adrian Mititelu, după ce s-au încheiat relaţiile contractuale dintre cei doi şi cu care a rămas în contuare în relaţii de prietenie. "Îmi pare rău! Mai mult ca niciodată! Eşti un om de mare caracter!... Din păcate, în fotbal, rezultatele sunt cele care contează!... Mi-aş fi dorit mult să reuşeşti!... Ai fi meritat acest lucru pentru că eşti un om deosebit! Nu-mi pare rău că am plecat la drum cu tine, ci doar că a ieşit aşa! Povara mea numită Universitatea Craiova este imensă şi uneori mă face să iau decizii dureroase. Eşti primul antrenor în cei 6 ani de când conduc Universitatea de care mă despart cu inima strânsă!", i-a scris Adrian Mititelu lui Aurel Ţicleanu după ce l-a îndepărtat de la cârma echipei oltene.

Fostul tehnician al Universităţii a oferit şi un motiv pentru despărţirea de gruparea din Bănie: "Părerea mea e că Adrian a avut unele dificultăţi de natură financiară, în speţă lipsa lichidităţilor. Trebuia să achite în luna august salariile jucătorilor şi chiar le-a promis înainte de meciul cu Steaua că le va da banii pentru că se baza pe nişte promisiuni că va încasa ceva bani. Nu s-au adeverit acele promisuni şi poate de aceea a fost adoptată această soluţie cu Victor Piţurcă, care putea ajuta şi pe partea economică".

Ţicleanu a precizat că a avut ceva oferte după despăţirea de Craiova, dar care au căzut: "Am avut o ofertă de la Shanghai, din China, apoi de la Al Ahly, dar toate au căzut. Îmi doresc să devin comentator la talk-show-uri la un post TV de sport şi chiar am o ofertă în acest sens".

"Ceva în plus"

Aurel Ţiclean a precizat că a văzut o schimbare în bine a naţionalei în jocul cu Belarus, faţă de partida cu Albania. "Mi s-a părut ceva în plus faţă de meciul cu Albania. Şi este normal să fie aşa. Băieţii au nevoie de timp pentru a ajunge la nivelul pe care ni-l dorim. Răzvan a căutat soluţii pentru echipa naţională în meciurile amicale şi cred că a găsit un nucleu de bază, care poate să crească. E greu însă să facă acest lucru într-o atmosferă ostilă. După păerea mea, situaţia nu este aşa îngrijorătoare. Sigur, sunt două egaluri şi avem doar 2 puncte, dar echipa de pe primul loc din grupă are doar 4 puncte", a adăugat Ţicleanu.

Fii primul care află ultimele ştiri din sport direct pe telefonul tău mobil! m.prosport.ro

Cuvinte cheie: ticleanu, mititelu, craiova
Aboneaza-te la:
Email
RSS
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess
Comentarii / 57 comentarii
Comentează
  • Desi sunt oltean, sunt stelist si sunt student in Timisoara. Unchiul meu e banatean 100%. Am foarte multi prieteni din toate regiunile istorice ale tarii (moldoveni, ardeleni, banateni, olteni). Nu trebuie sa avem gandirea asta stereotipica, superficiala, cum ca unii ar fi negri si altii grasi. Inainte de a fi oltean sau stelist sunt roman. Asa au gabdit si cei de la Revolutie si cei care au dus razboaiele tarii.

    suporter Steaua Bucuresti
  • MUmuia tu esti prost de-a binelea sa ai 3-1 cu desculti aia si sati dea 3 in retur,campions lig scrie pe voi :))) app ticleanu a fost declarat cel mai bun mijlocas din europa :)

    suporter
  • filme porno gratis pe www.filmegratis.tk

    suporter Dinamo Bucureşti
  • @prosport nu declarati voi ca i-a dat sms cu "Esti incompatibil!"? si in exclusivitate
    cum se numesc cei care sunt sclavi la cioban?

    @catalin in locul tau mi-ar fi rusine, nu te recunoastem de oltean adevarat. Oltenii adevarati tin cu Craiova

    suporter
  • Acest mesaj pare a fi compus si scris corect ( gramatical) de cineva care are cel putin liceu,mititelul probabil si-a dat verdictul dupa ce i-a fost citit de cel sau cea care la scris.Sarmanul mititelul nu stie nici sa vorbeasca corect dar sa scrie cu seme de punctuatie si sa foloseasca cuvinte mai alese, "deosebite"?!

    suporter Dinamo Bucureşti
  • @TFT: Tie iti trebuie pasaport mai banatean prost ca sa intrii in Oltenia. Respect adevarati suporteri ai Timisoarei insa tu esti doar un je...g * care nu are ce face decat sa stea toata ziua pe net si sa comenteze articole de la "prostport ". De la mine pt. tine multa _ì_ M...u....i....e

    suporter
  • @catalin: am impresia ca voi santeti moldoveni! si tu si neamurile tale....

    suporter Steaua Bucuresti
Comentează articolul

Redactorii Prosport.ro isi rezerva dreptul de a modera comentariile. Sustine-ti echipa si punctul de vedere, dar nu ca pe stadion. Si in limita a 1.000 de caractere.

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat!

NOU! Ai un gravatar? Scrie în formular adresa de email asociată, şi comentariul tău va ieşi în evidenţă.
(adresa de email nu va fi făcută publică)
suporter al echipei:
Stiri comentate in ultimele 24H
126
125
64
41
41
BusinessMagazin.ro
Locuri de pe planetă care-ti taie respiraţia (III) - GALERIE FOTOLocuri de pe planetă care-ti taie respiraţia (III) - GALERIE FOTO

Minuni naturale sau făcute de mâna omului se regăsesc deopotrivă în preferinţele călătorilor.

Un angajat Dacia din Maroc câştigă de două ori mai puţin faţă de...
Acasă la Dacia Lodgy (GALERIE FOTO)
CSID.ro
10 rochii super-sexy pentru Ziua Îndrăgostiţilor (22:00)10 rochii super-sexy pentru Ziua Îndrăgostiţilor (22:00)

Pentru că se apropie Sfântul Valentin sau Ziua Îndrăgostiţilor, probabil că îţi doreşti o seară specială...

09/02/12 Vă este foame mereu? Mergeţi la medic pentru măsurarea...
În jurul lumii: experienţe intense în 2012 (22:00)
Apropo.ro
Bancuri cu Bula: Vezi Top 10 bancuri haioase cu Bula!Bancuri cu Bula: Vezi Top 10 bancuri haioase cu Bula!

Bula este un important personaj fictiv al umorului romanesc. El a fost "creat" in timpul regimului comunist al lui...

Omul din zăpadă
Tu ai pune asemenea fotografii în albumul de nuntă?
ProTVMagazin.ro
Serialul în care toată lumea face sex explicit! (scene de making of)Serialul în care toată lumea face sex explicit! (scene de making of)

Iată imagini de la turnarea celui mai “excitant” serial din istoria televiziunii, în care protagoniştii,...

Sâni de Cartea Recordurilor! Vedete topless terifiante
Noelia Rios, cea mai celebră virgină din Argentina, este nudistă...
Sexgen.ro
Ponturi pentru masturbarea masculinaPonturi pentru masturbarea masculina

Barbatii nu sunt foarte inventivi cand vine vorba de masturbare.

Dimensiunea medie a penisului a fost stabilita oficial!
6 lucruri pe care trebuie sa le stii despre sexul anal
Showbiz.ro
Gemma Massey, cea mai bine plătită siliconatăGemma Massey, cea mai bine plătită siliconată

Contează că este operată sau ce ştie să facă în pat?

5 lucruri pe care nu le stiaţi despre Adina (Heaven)
Puicuţele Nuts te invită la joacă în pat
Descopera.ro

				
				Descoperire surprinzătoare: romanii foloseau cămile în nordul Europei				
			Descoperire surprinzătoare: romanii foloseau cămile în nordul Europei

Doi arheologi belgieni au făcut o descoperire inedită, ce pare să sugereze că romanii...

Cheia vieţii lungi: optimismul şi gândirea pozitivă
Proiect grandios în Azerbaijan: zgârie-nori de 1.050 metri...
Tare.ro

				
				Domnisoara... i-a mai apleaca-te odata! (02:40)				
			Domnisoara... i-a mai apleaca-te odata! (02:40)

 O brazilianca i-a innebunit pe toti cand s-a aplecat

Hai in pat... ce mai stai? (00:13)
Fratele negresei cu scortisoara a damblagit si el! (03:40)...
Travel.Descopera.ro
“Grădina Europei” – domeniul Lednice - Valtice“Grădina Europei” – domeniul Lednice - Valtice

La mică depărtare de România, un domeniu aristocratic a dobândit, pe merit, numele de...

Qutb Minar – minaretul din Delhi
Roma artistică
OneMagazine.ro


De pe pârtie la SPA - Cinci recomandări de destinaţii schi & SPA
De pe pârtie la SPA - Cinci recomandări de destinaţii schi & SPA

Cinci recomandări de destinaţii schi & spa, pentru ca din vacanţa de iarnă să rămâneţi cu amintirea...

Inainte de a fi celebre: Modelele Victoria’s Secret fara machiaj
Top vedete cu cel mai frumos posterior