"E numai vina noastră, mi-e teamă pentru campionat"
CFR a pierdut la Astra şi lupta pentru titlu este relansată.
Golul lui Alexandru Stan readuce speranţele în Ghencea, dar şi la
Urziceni, Vaslui sau Timişoara. Iuliu Mureşan a declarat după meci
că e doar vina clujenilor şi că se teme pentru campionat
"E numai vina noastră! Mi-e teamă pentru campionat. Sunt
supărat, băieţii au fost prea relaxaţi", a
declarat preşedintele CFR-ului la final. Totuşi, clujenii
nu vor trece la măsuri coercitive împotriva jucătorilor, fiind
convinşi că soarta titlului depinde în continuare doar de ei:
"Nu vom lua nicio măsură, dar trebuie să câştigăm
campionatul.".
Astra Ploieşti: 82. Miron - 4. Mihalache, 5. Rohat, 3. Oprsal, 17.
V. Sandu - 18. Strătilă (26. Simao '84), 16. V. Gheorghe, 8. Seto,
14. Vădrariu (20. Al. Stan '53) - 10. Cl. Tudor, 11. Gussev (19. L.
Ganea '71). Antrenor: Marin Barbu.
CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 4. Panin, 20. Cadu, 13. Piccolo, 66.
Edimar - 10. N. Dică (8. Peralta '60), 6. G. Mureşan, 19. Culio -
77. Deac (99. Nei '77), 17. Y. Kone (9. Traore '60), 85. Bud.
Antrenor: Andrea Mandorlini.
Cartonaşe galbene: Miron '90 / Traore '76
Arbitri: Alexandru Deaconu (central) - Sebastian Gheorghe, Bogdan
Velicu (asistenţi) - Florin Constantin (rezervă).
Observator: Grigore Macavei.
La partida de la Ploieşti au asistat aproximativ 3.000 de
spectatori, între care s-au aflat şi aproape 50 de fani ai echipei
oaspete.

"E numai vina noastră, mi-e teamă pentru campionat"


















http://www.buxinc.com/index.php?ref=sanyi28
Vrei sa faci stand in fata calculatorului?
Fati un cont intra la VIEW ADS si da i click pe fiecare linck,stai 30 de secunde dupa care confirmi cu cifra care ti se arata.
Poti face banii frumosii intr o luna cu doar 2-3 minute pe zii!
Peste 40 000 de echipe , 6 divizii pe fiecare tara , o etapa la 12 ore . Te inscri si joci gratis.
http://www.managerleague.com/index.pl?ref=275269
Sper ca obsarvati comentarile lui Muresan. Nu da vina pe nimeni si nu se agita degeaba. Comparati-l acuma cu alti conducatori din liga 1. Asta inseamna sa fii CFR-ist. Singuri cu mentalitate de invingatori. Restul inca chiar cred ca un invingator castiga mereu...
Singurului om care am ce sa-i reprosez ceva este arbitrului Deaconu-bricheta pentru ca n-a dat multe faulturi pentru Astra. Dar bine ca ne-a ajutat Dumnezeu si am castigat! Aaa, si ar mai fi Gussev de la noi, mana moarta a echipei. Cat timp a fost in teren se simtea faptul ca jucam in 10, dar din cauza ca avem un lot restrans numeric, se scuza lucrul asta!
bai */ bughi cat tupeu trebuie sa ai ca civilizatul de muresan in conditiile in care cfr/ul nu a avut un sut pe poarta, jumate de ocazie si nu au jucat nimic??!! ca sa mai poti da vina pe arbitru sau altceva!
La meciul cu Unirea trebuia sa iau medicament, si la 2-2 nu m-am uitat.Am asteptat cu suflet sa vad cel putin un joc de egalitate la ASTRA.Am vazut o infrangere care ma va tine departe de jocurile CFR, si la TV, s-au comentari sa nu ajung la spital.Le doresc succes, dar cu asemenea jocuri nu vom fi canpioni, eventuall locul 4-5.Adio cupa canpionat.PACAT DE ACESTA CONJUNCTURA FAVORABILA.
MURESAN ,TREBUIE SA FIM UNITI,TITLUL IL VOM CASTIGA CASI ACUM DOI ANI IN ULTIMA ETAPA SI TOT IN DEPLASARE CU ULTIMA CLASATA!!!
un rahat pe varza chistigati titlul....
ALA DE-I SPARGEA OUA DE FRUNTE.... ERA TASU' MAH !!!
HAI FC PDL CLUJ!!!
Daca cumva, printr-un miracol, ajung bragadirienii sa castige campionatul, e clar ca 100% acest campionat a fost cumparat de Jabba de la LPF & FRF, nicidecum castigat "pe bune" pe teren! Prea guita porcul ala de la Timisoara toata ziua. Zici ca e ciobanul-2!