Dinamo Bucureşti - FK Ural 1-1. Este al treilea amical consecutiv pe care echipa lui Rednic îl termină cu acest scor

28 ian 2016 8262 afişări Comentează şi tu Liga 1

Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, 1-1 (1-1), partida de verificare disputată cu FK Ural (locul 8 în Rusia) în cantonamentul din Cipru, informează site-ul oficial al clubului.

Dinamo este la al treilea amical la rând terminat cu acelaşi scor, 1-1. Echipa din Ştefan cel Mare a deschis scorul, în minutul 14 după un autogol al ruşilor de la FK Ural, clasaţi pe locul 8 în prima ligă. Scorul final a fost stabilit de Edgar Manucharyan, din penalty, în minutul 31. În repriza a doua a meciului, disputat la Pyrgos, arbitrul a dictat încă un penalty pentru FK Ural, ratat de Gerson Acevedo (63).

Mircea Rednic a folosit următorii jucători: Cerniauskas – Hanca, A. Marc, Puljic, Olteanu – Ekeng – V. Lazăr, P. Anton, Palic, Batin – Gnohere. Au mai jucat: Rîmniceanu şi Tîrcoveanu. Ultimul joc de pregătire în Cipru, cu Ruch Chorzow (Polonia), se va disputa marţi, 2 februarie 2016, la ora 15:00, tot la Pyrgos.