Devis Mangia a dezvăluit ce mesaj i-a transmis lui Adrian Comănescu în timpul meciului cu CFR

10 sep 2017 9823 afişări Comentează şi tu Liga 1

CFR Cluj - CS U Craiova 2-1. Meciul din Gruia a fost foarte tensionat, iar arbitrul Adrian Comănescu s-a aflat în centrul atenţiei prin deciziile controversate pe care le-a luat. La finalul celor 90 de minute, Devis Mangia nu a vrut să discute foarte mult pe seama arbitrajului, dar a dezvăluit ce i-a transmis centralului care a dictat două penalty-uri şi a arătat un cartonaş roşu.

Antrenorul italian e mulţumit de evoluţia jucătorilor săi, spune că nu va renunţa la ideea de a juca cu trei atacanţi scunzi şi nu vrea să se implice prea mult în discuţiile legate de arbitrajul lui Comănescu: "Sunt mulţumit de jucătorii mei, fazele de arbitraj le puteţi analiza voi. Lui Comănescu nu i-am spus decât că regulamentul e acelaşi pentru toată lumea.

În prima repriză, CFR se retrăgea foarte mult şi noi aveam iniţiativa, dar nu găseam soluţii. Meciul a fost unul strâns, ei au retras foarte mult jucătorii din bandă pentru a-i bloca pe ai noştri. Voi continua cu acest sistem, cu trei atacanţi scunzi, pentru că ne-a adus rezultate"